Widal.plPolitykaJurek Owsiak apeluje do rządu o wsparcie szpitali i przełożenie wyborów

Jurek Owsiak apeluje do rządu o wsparcie szpitali i przełożenie wyborów

Jurek Owsiak apeluje do rządu o wsparcie szpitali i przełożenie wyborów
Foto: Wikimedia Commons

Jurek Owsiak od lat ma nie po drodze z politykami Prawa i Sprawiedliwości, z którymi często wchodzi w konflikty. Nie inaczej było tym razem. Szef WOŚP po raz kolejny zaapelował do rządzącej koalicji Zjednoczonej Prawicy o zmianę swoich decyzji.

Jurek Owsiak uważa, że wybory nie powinny odbyć się w czasie pandemii koronawirusa. Jego zdaniem można lepiej spożytkować pieniądze, które mają zostać wydane na wybór prezydenta. Jako przykład podaje specjalistyczne łóżka do szpitali.

Jurek Owsiak apeluje do Jacka Sasina

Szef WOŚP napisał apel do ministra Jacka Sasina, który jest odpowiedzialny za przeprowadzenie wyborów korespondencyjnych 10 maja.

Wczoraj napisałem mój apel do Ministra Aktywów Państwowych, Jacka Sasina. Dziękuję za tak duży, społeczny odbiór moich racji. Ale spotkałem się także z uwagą, że tekst był za długi. Więc postaram się jeszcze raz swoje słowa skierować do Ministra w sposób krótszy i być może bardziej zrozumiały.

– pisze Owsiak na swoim facebookowym profilu.

“Zamiast na wybory, wydajmy na łóżka szpitalne”

Jurek Owsiak pokusił się również o porównanie wydatków na wybory z zakupem przez jego fundację łóżek szpitalnych.

Wczoraj odebrałem z magazynu firmy Paramedica 100 łóżek amerykańskiej firmy Hill-Rom, które już rozjeżdżają się po Polsce, trafiając na oddziały intensywnej terapii wielu szpitali, z przeznaczeniem dla najbardziej zagrożonych pacjentów walczących z koronawirusem o życie. To łóżka najlepszej światowej klasy, których żywotność wynosi przynajmniej 15 lat. Kosztowały 3.249.882 złote.

Dodając, że jeśli fundusze przeznaczone na wybory zostały wykorzystane na zakup takich łóżek to można byłoby kupić ich prawie 300.

Druk kart do głosowania kosztować będzie przynajmniej 9 milionów złotych. Moglibyśmy kupić za to niemal 300 takich łóżek. Proszę o natychmiastowe wstrzymanie jakichkolwiek wydatków związanych z wyborami i przekazanie tych pieniędzy na wsparcie systemu ochrony zdrowia w Polsce.

Kto stoi za Szymonem Hołownią?

Tropy prowadzą do kilku milionerów. Jeden z nich jest bardzo znany.

Będzie debata Duda-Hołownia?

Sztab postawił absurdalny warunek. Wydaje się, że do tego nie dojdzie.

Andrzej Duda pomoże bezrobotnym?

W dobie pandemii wielu z nas traci pracę. Prezydent zapowiada jednak pomoc!