W grudniu 2017 roku Pan Tadeusz z Kielc zakupił olbrzymi telewizor Sony. Ta przyjemność kosztowała go ponad 10 tysięcy złotych. Po półtora roku użytkowania urządzenie zaczęło szwankować.
Radość mężczyzny z nowego urządzenia nie trwała jednak zbyt długo. W połowie listopada 2020 roku na ekranie wyświetlacza znów pojawiły się zielone paski. Za pierwszym razem uznano gwarancję, a mężczyzna otrzymał nowy model telewizora.
„Na panelu pojawiły się zielone pasy, co było strasznie irytujące w trakcie oglądania. Zgłosiłem usterkę w ramach gwarancji. Reklamację uznano. W połowie lipca 2019 roku otrzymałem nowy telewizor o porównywalnych parametrach, ponieważ poprzedni model wycofano z produkcji.”
Wadliwy sprzęt czy błąd w użytkowaniu?
Za drugim zgłoszeniem usterki telewizora odmówiono naprawy gwarancyjnej. W przewodniku producenta jest zapis, iż retencja obrazu może wystąpić, jeżeli obrazy są wyświetlane w tym samym miejscu ekranu wielokrotnie lub przez dłuższe okresy czasu.
„Ponownie zgłosiłem usterkę, ale tym razem odmówiono mi naprawy gwarancyjnej. Dlaczego? Bo zdaniem centrum serwisowego użytkowanie telewizora Sony następowało niezgodnie z wytycznymi przedstawionymi w instrukcji obsługi, a diagnoza odbiornika wykazała utrwalenie na ekranie OLED tak zwanego zjawiska retencji w związku z niewłaściwą eksploatacją odbiornika.”
Szokująca odpowiedź producenta!
Starszy Pan w połowie grudnia 2020 roku wysłał w tej sprawie pismo do oddziału Sony w Polsce. Poprosił o naprawienie telewizora lub wymianę na wolny od wad egzemplarz. Jak podkreśla, odpowiedź spółki na zgłoszenie zszokowała go. Producent odpowiada, że retencja mogła być spowodowana nagminnym oglądaniem programów statycznych np. kanałów informacyjnych przez ponad 11 godzin dziennie, a wartość ta nie odpowiada tak zwanemu normalnemu użytkowaniu telewizora w domu. Poprzednia wymiana według producenta była gestem dobrej woli. Kolejne, analogiczne załatwienie sprawy w taki sposób nie jest możliwe.
Mieszkaniec Kielc jest oburzony.
„Zainwestowałem w drogi telewizor, ponoć najlepszy na rynku, by mieć komfort oglądania sportu oraz programów informacyjnych. Okazuje się jednak, że wypasiony telewizor marki Sony nie nadaje się do oglądania TVP Info. To ile według Sony mogę dziennie oglądać TVP Info? Czy może mam w ogóle nie oglądać i być odciętym od informacji?”
Co jeszcze na WIDAL.PL?
Scène de rue à Montmartre to część bardzo rzadkiej serii przedstawiającej słynne Moulin de la Galette. Wzgórze z widokiem na stolicę, namalowane w ciągu dwóch lat, które holenderski artysta spędził w mieszkaniu przy rue Lepic.
O narodzinach tej wyjątkowej suczki o imieniu Skipper, Neel Veterinary Hospital poinformował na swoim profilu społecznościowym na Facebooku. Zamieścił on także zdjęcie tego nietypowego pieska. W opublikowanym wpisie możemy przeczytać, że to cud. Suczka urodziła się żywa co nie zdarza się często przy takich wadach wrodzonych, oraz doskonale sobie radzi.
Najbardziej aktywny wulkan Europy w ostatnich tygodniach przybrał formę wybuchową. Wyrzucał żarzącą się magmę i obfity deszcz popiołu, docierając aż do Katanii. Zdaniem ekspertów wybuchy są częścią erupcji Strombolian, która jest jedną z normalnych czynności wulkanu o wysokości ponad 3300 metrów.
Podziel się:
Chcesz być na bieżąco? Subskrybuj nas w Google News.