Widal.plŚwiatNiewystawiane dzieło van Gogha! Po stu latach zmieni właściciela

Niewystawiane dzieło van Gogha! Po stu latach zmieni właściciela

Niewystawiane dzieło Vincenta van Gogha! Obraz Scène de rue à Montmartre od ponad wieku stanowi część prywatnej kolekcji tej samej francuskiej rodziny.

Ważne paryskie dzieło Vincenta van Gogha, które od ponad wieku jest częścią prywatnej kolekcji, będzie można zobaczyć w galeriach sztuki. To jego pierwsze wystawienie na widok publiczny od czasu namalowania, czyli wiosny 1887 roku.

Scène de rue à Montmartre to część bardzo rzadkiej serii przedstawiającej słynne Moulin de la Galette. Wzgórze z widokiem na stolicę, namalowane w ciągu dwóch lat, które holenderski artysta spędził w mieszkaniu przy rue Lepic.

Niewystawiane dzieło van Gogha!

Nabyty przez francuskiego kolekcjonera w 1920 roku, obraz od tamtej pory pozostaje w tej samej rodzinie. Na dodatek, nigdy nie był pokazany publicznie, mimo że figuruje w siedmiu katalogach. Wkrótce pojawi się w Londynie, Amsterdamie i Paryżu. Później będzie sprzedany przez Sotheby’s. Ma kosztować od 5 mln do 8 mln €. Aukcja odbędzie się w marcu.

Bardzo niewiele obrazów z okresu Montmartre’a Van Gogha pozostaje w prywatnych rękach. Większość znajduje się w zbiorach prestiżowych muzeów na całym świecie. Pojawienie się na rynku obrazu tego kalibru z tak kultowej serii jest niewątpliwie ważnym wydarzeniem.

Powiedziała Aurélie Vandevoorde z działu impresjonistów i sztuki współczesnej domu aukcyjnego we Francji.

Claudia Mercier z domu aukcyjnego Mirabaud Mercier, który jest powiązany ze sprzedażą, powiedziała, że ​​obraz jest „urzekający”.

Obraz przedstawia Moulin Dubray lub Moulin à Poivre, wiatrak Montmartre zniszczony w 1911 roku, wraz z wejściem do ogrodzenia Moulin de la Galette zwieńczonego ozdobnymi latarniami i karuzelą za drewnianym płotem.

Montmartre, znane również jako La Butte, szybko przekształciło się w tym czasie z wiejskiej wioski w zuchwałą dzielnicę rozrywkową. Była popularna wśród paryżan ze względu na swoje kawiarnie i pokolenie artystów, intelektualistów i pisarzy z powodu artystycznej atmosfery.

Dwa lata Van Gogha w Paryżu, od 1886 do lutego 1888, kiedy wyjechał do Arles, powszechnie postrzegano jako fundament dla jego późniejszego wyjątkowego stylu. Artysta był podatny na wpływ impresjonistów, takich jak Monet i Pissarro. Dodatkowo, także swój udział miało młodsze pokolenie artystów w tym Paul Signac, Émile Bernard i Henri de Toulouse-Lautrec.

Co jeszcze na WIDAL.PL?

Tiger Woods miał wypadek samochodowy: Miał szczęście, że przeżył

Tiger Woods miał wypadek! Golfista „nie jest w śpiączce, reaguje i dochodzi do siebie w swoim szpitalnym pokoju” po rozległej operacji prawej nogi. „Miał szczęście, że jednak przeżył” – tak wypadek podsumowała kalifornijska policja.

Natura znów zaskakuje! Na świat przyszedł szczeniak z sześcioma łapami

W niedzielę szpital weterynaryjny z Oklahoma City w stanie Oklahoma w USA poinformował, że urodził się szczeniak z sześcioma łapami. Jak dodali, jest to prawdopodobnie pierwszy pies z takim połączeniem wad wrodzonych, który przyszedł na świat żywy.

Niedźwiedzie w Bieszczadach już nie śpią! Są świeże ślady zwierzęcia

Niedźwiedzie w Bieszczadach już nie śpią! Okazuje się, że na Babiej Górze można natknąć się już na ślady wybudzonych drapieżników.