Widal.plGospodarkaUnia Europejska nałoży nowe podatki. Wszystko przez koronawirusa

Unia Europejska nałoży nowe podatki. Wszystko przez koronawirusa

To już niemal pewne. Unia Europejska nałoży nowe podatki. Zapowiedź nowych podatków wypłynęła z ust portugalskiej komisarz UE do spraw spójności i reform Elisy Ferreiry. Nowe podatki mają pomóc w walce z kryzysem po koronawirusie.

Ferreira zapowiedź nowych podatków zaprezentowała na łamach tygodnika “Expresso”. Kraje unijne będą musiały zatwierdzić pomysł nałożenia nowych podatków.

Unia Europejska nałoży nowe podatki

Nowe podatki mają pomóc państwom członkowskim UE w walce z gospodarczymi skutkami pandemii koronawirusa. Według pomysłu Ferreiry Ferreira nowe podatki zostaną nałożone na duże firmy działające na terenie UE. Wszystko ma służyć wsparciu działań na rzecz odbudowy unijnej gospodarki.

Nowe obowiązki fiskalne mają dotknąć firm, które działają w firm działających w sektorze morskim, transporcie lotniczym, a także w branży cyfrowej. Ferreira zapowiada szybkie działania w sprawie wprowadzenia nowych podatków. Wsparcie dla Unii Europejskiej z tego tytułu ma wynieść 750 miliardów euro.

Komisarz UE ds. spójności i reform ma nadzieję, że plan odbudowy unijnej gospodarki zostanie wprowadzony jeszcze w czerwcu. Pierwsze środki w ramach programu, którego jest pomysłodawcą mają być wypłacane przez końcem 2020 roku.

Ferreira zaznaczyła, że zgodnie z oczekiwaniami instytucji unijnych każde z państw członkowskich UE do października przedstawi własny program odbudowy gospodarki po kryzysie wywołanym epidemią.

Nie wiemy w jakim stopniu nowe podatki wpłyną na największe polskie firmy ze wspomnianych wyżej branż.

Co także na WIDAL.PL?

Brat Escobara pozywa Apple. W grze prawie 3 miliardy dolarów!

Brat Pablo Escobara pozywa firmę Apple. O co może chodzić 73-letniemu staruszkowi, który pieniędzy ma więcej niż zdoła wydać jego kilka następnych pokoleń? Tym razem chodzi o kwestię bezpieczeństwa.

Można chodzić bez maseczek, ale za jej brak w samochodzie grozi duży mandat!

Od dzisiaj w przestrzeni publicznej można chodzić bez maseczek. 30 maja zaczął obowiązywać czwarty etap znoszenia obostrzeń związanych z koronawirusem. Poluzowanie noszenia maseczek nie oznacza, że możemy się ich pozbyć na dobre.

Koronawirus w Polsce: Ponad 400 nowych zakażeń, zmarł 51-latek.

Poznaliśmy raport z 30 maja odnośnie koronawirusa w Polsce. Ministerstwa Zdrowia przekazało pełne dane z dzisiejszego dnia. Standardowo otrzymaliśmy informacje na temat nowych stwierdzonych zakażeń oraz kolejnych ofiarach śmiertelnych.