Widal.plSpołeczeństwoTVP manipuluje wypowiedzią Pazury. Stacja chce pogrążyć Janusza Gajosa

TVP manipuluje wypowiedzią Pazury. Stacja chce pogrążyć Janusza Gajosa

TVP manipuluje wypowiedzią Pazury. Stacja chce pogrążyć Janusza Gajosa
Foto: Instagram/czarekpazura Instagram/gazeta_wyborcza

TVP manipuluje wypowiedzią Pazury,którą ten powiedział kilkanaście lat temu. Cezary Pazura od wielu lat wspomina historię z Januszem Gajosem w roli głównej. Jednak nigdy nie spodziewał się, że tak zostanie ona przeinaczona.

Cezary Pazura od jakiegoś czasu nagrywa filmiki, które udostępnia na Youtube. Opowiada w nich między innymi anegdoty o swoim życiu, czy pracy aktora. Nie niejednokrotnie w jego wypowiedziach przewijała się postać legendarnego Gajosa.

TVP manipuluje wypowiedzią Pazury na temat Gajosa

TVP manipuluje wypowiedzią Pazury na swojej stronie internetowej. Jakiś czas temu na tejże stronie pojawił się wpis. Jego treść przedstawiała wspomnienie Pazury z Januszem Gajosem w roli głównej. Jednak rzeczywistość była mocno zachwiana.

Od kilku dni Janusz Gajos jest na językach całego kraju. A to wszystko za sprawą wypowiedzi aktora, która wybrzmiała podczas debaty zorganizowanej na festiwalu Pol’And’Rock. Legendarny aktor pozwolił sobie na mocną ocenę działania Jarosława Kaczyńskiego, który według niego “podzielił Polaków”.

Na słowa krytyki ze strony Prawa i Sprawiedliwości nie trzeba było długo czekać. Od razu jednak w obronie ulubionego aktora Polaków stanęli  Jurek Owsiak i Agnieszka Holland.

Jednak to nie wszystko. Jakby krytyki że strony partii rządzącej było mało, to do ataku przyłączyły się także media państwowe. Jedna że stacji postanowiła opublikować wpis, w którym w negatywny i krzywdzący sposób wykorzystana została zabawna anegdota Cezarego Pazury. Anegdota dotyczyła dość niefortunnego spotkania z Gajosem, jakie aktor zaliczył w dzieciństwie. Natomiast media przedstawiły ją całkowicie inaczej…

W jednym ze swoich filmików Pazura wspominał spotkanie z legendą:

Trzy dni chorowałem. Mój idol powiedział do mnie: “Wypie…aj” .

TVP atakuje Gajosa

Mimo, że wypowiedź Cezarego Pazury miała charakter czysto żartobliwy, dziennikarz TVP. Info stwierdził, że Janusz Gajos od wielu lat gardził młodszym kolegą aktorem. Gdy wpis dotarł do Czarka ten od razu opublikował na swoim Instagramie oświadczenie. Jego treść jest zdecydowana, konkretna i wyjaśnia całą sytuację:

Przed chwilą w serwisie TVP Info pokazała się artykuł, w którym rzekomo od wielu lat wybitny polski aktor Janusz Gajos jest mi nieprzychylny. Najsłodsi, chcę to sprostować. Otóż dziennikarz, który dopuścił się tej manipulacji oparł swoją tezę na anegdocie, którą z powodzeniem opowiadam od kilkunastu lat. Nie wiem, co powiedzieć, ale Janusz Gajos jest najwybitniejszym żyjącym polskim aktorem – powiedział oburzony Pazura

Zbulwersowany aktor nie omieszkał także udostępnić fragmentów korespondencji, którą wymienił z dziennikarzem przygotowującym materiał.

Całą sytuację skomentowała także manager Pazury, a prywatnie jego żona. Kobieta zaznaczyła jasno :

Cezary nie życzy sobie, aby wykorzystywać tej żartobliwej anegdoty w kontekście Pana Gajosa, a tym bardziej w kontekście politycznych przepychanek. Każde wykorzystanie przez Państwa tej historii spotka się z natychmiastowymi skutkami prawnymi .

Zobacz także na WIDAL.pl

Leszek Miller nie był na zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy na Prezydenta RP. Dlaczego?

Były premier Polski Leszek Miller nie był obecny na zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy na Prezydenta RP. W programie Gość Wiadomości na Polsat News podał przyczyny swojej decyzji.

Bydgoszcz: Pobił ekspedientkę bo zwróciła mu uwagę za brak maseczki?

Wczoraj pewien mężczyzna pobił ekspedientkę, bo ta zwróciła mu uwagę na brak maseczki zakrywającej usta i nos. Ten w przypływie złości pięściami wyładował na niej swoja agresję.

Katastrofa lotnicza w Indiach! Samolot złamał się na pół?

Katastrofa lotnicza w Indiach! Dokładnie w mieście Kalikat w stanie Karela w Indiach doszło do makabrycznej tragedii. Na pasie startowym na lotnisku doszło do dramatycznych scen! Samolot złamał się na pół! Są ofiary śmiertelne!