Widal.plRafał TrzaskowskiTrzaskowski postuluje o wyższe emerytury dla matek

Trzaskowski postuluje o wyższe emerytury dla matek

Trzaskowski postuluje o wyższe emerytury a raczej jego żona, Małgorzata wpadła na pomysł aby wprowadzić wyższe emerytury dla matek. Jeden z kandydatów na prezydenta opublikował ten postulat w poście na Twitterze.

Propozycja ta zakłada wprowadzenie dodatku do świadczenia emerytalnego dla kobiet w wysokości 200 złotych za każde dziecko, które matka wychowywała. Czy faktycznie taki postulat ma rację bycia?

Trzaskowski postuluje o wyższe emerytury. Nowa propozycja kandydata na prezydenta

Trzaskowski postuluje o wyższe emerytury realizując tym samym pomysł swojej zony. Małgorzata Trzaskowska od początku kampanii mówiła otwarcie, że jeśli jej mąż wygra wybory prezydenckie i obejmie najważniejszą funkcję w kraju, to ona nie zamierza iść w ślady Agaty Dudy i nie będzie milczeć. Zaczęła już smuć plany co do swojej przyszłej aktywności w roli Pierwszej Damy.

Małgorzata Trzaskowska zapowiada także, że chce być głosem wszystkich polskich kobiet. Będzie ona przemawiać w ich imieniu, zajmować stanowisko w ważnych kobiecych sprawach oraz będzie się starała o poprawę życia kobiet. Dlatego też jednym z projektów jakie zgłosiła jeszcze przed II turą wyborów prezydenckich jest postulat o ustanowienie specjalnego dodatku dla kobiet,które w swoim życiu postanowiły urodzić i wychować dzieci.

Wyższe emerytury dla kobiet, które urodziły i wychowały dzieci

Kandydat na prezydenta Rafał Trzaskowski nieraz podkreślał w swojej kampanii wyborczej, że od czasu, gdy jako poseł Platformy Obywatelskiej głosował za podniesieniem wieku emerytalnego, przemyślał jednak sprawę i zrozumiał, że nie najlepszy pomysł.

Zapewnia on także, że do tego pomysłu nie wróci i nigdy nie podpisze ustawy podwyższającej wiek emerytalny. Emerytury są na tyle niskie, że czasami nie wystarczają nawet na podstawowe potrzeby jak jedzenie i leki.

Pod wpływem żony Małgorzaty kandydat KO opublikował w ubiegły poniedziałek na swoim Twitterze postulat, który ma korzystnie wpłynąć na świadczenia emerytalne kobiet w Polsce:

Bycie matką to wielkie szczęście i mnóstwo wspaniałych emocji. Ale to też gigantyczna odpowiedzialność i ciężka praca. Praca, którą państwo musi dostrzegać i doceniać. Dlatego proponuję 200 zł dodatku do emerytury dla matek za każde dziecko. Zrobimy to!

Dodatek do emerytury zatem uzależniony jest jedynie od liczby wychowanych dzieci. Nie wpływa na niego ani staż pracy, ani pobierane dotychczas świadczenia czy wyliczenia ZUS. W praktyce zatem każda emerytka, która, załóżmy, pobiera obecnie 1 000 zł emerytury, a wychowała jedno dziecko otrzyma 1 200 złotych miesięcznie. Matki dwojga dzieci analogicznie – 1 400 złotych, matki trojga – 1 600 złotych i tak dalej.

Zobacz także na WIDAL.pl

Jackowski już wie kto wygra wybory prezydenckie 2020?

Jasnowidz z Człuchowa wie kto zwycięży 12 lipca w wyborach prezydenckich. Krzysztof Jackowski w ostatnim czasie postanowił szerzej spojrzeć w polityczną przyszłość naszego kraju. Kilka dni temu ogłosił, że wie kto wygra wybory prezydenckie. Czy przepowiednia Jackowskiego faktycznie się spełni i najsławniejszy polski jasnowidz będzie triumfował nad swoją spełnioną przepowiednią?

Kolejne przerażające ustalenia w sprawie zabójstwa 16-letniej Kornelii. Dlaczego doszło do tragedii?

Kolejne przerażające ustalenia w sprawie śmierci nastolatki. Zabójcami 16-latki okazała się jej jej najlepsza przyjaciółka oraz jej o 8 lat starszy chłopak. W dalszym ciągu nie są znane ich motywy. Zabójcy przyznali się do morderstwa. Zostali także przebadani wariografem, jednak obydwoje kłamali podczas badania. Śledczy cały czas badają sprawę. Na jaw wychodzą co raz to nowe, przerażające fakty. Tragiczna śmierć nastolatki wstrząsnęła całym krajem.

Kabareciarz prosił o pomoc w zbiórce pieniędzy na leczenie partnerki. Ile udało się zebrać?

Kabareciarz prosił o pomoc dla chorej na raka partnerki. Michał Wójcik znalazł się w trudnej sytuacji jednak reakcja fanów przerosła jego oczekiwania. Znany kabareciarz zorganizował zbiórkę w celu zebrania funduszy potrzebnych na leczenie ukochanej partnerki Jani. Jego fani nie zawiedli i odzew był natychmiastowy.