Widal.plPolitykaSzybka reakcja szefa TVP Lublin. Tomasz Zalewa zwolniony za rozrzucanie śmieci

Szybka reakcja szefa TVP Lublin. Tomasz Zalewa zwolniony za rozrzucanie śmieci

Tomasz Zalewa zwolniony z TVP 3 Lublin! Taką decyzję podjął Ryszard Montusiewicz, redaktor naczelny i dyrektor oddziału TVP w Lublinie. Wszystko przez z pozoru niewinnego grzebanie w śmieciach.

Dziennikarz dla spotęgowania swojego materiału, postanowił porozrzucać śmieci po trawniku. Miał pecha, ponieważ zarejestrowały to kamery monitoringu miejskiego.

Tomasz Zalewa zwolniony

Tomasz Zalewa zwolniony z TVP 3 Lublin w trybie natychmiastowym. Dziennikarz TVP grzebał w śmieciach na potrzeby swojego materiału. Redaktor przygotowywał ostatnio materiał o zaśmieconym placu Lecha Kaczyńskiego. Najwyraźniej uznał, że teren nie jest wystarczająco brudny, więc postanowił “mu pomóc”.

Miał jednak dużego pecha. Jego wyczyny zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu. Władze miast zdecydowały się upublicznić nagranie z tego zdarzenia w mediach społecznościowych.

Oświadczenie Ryszarda Montusiewicza

Ryszard Montusiewicz opublikował oświadczenie, w którym poinformował o natychmiastowym zwolnieniu Zalewy z pracy w TVP 3 Lublin. Pomysłowy redaktor będzie musiał poszukać nowej pracy.

Niniejszym oświadczam, że TVP3 Lublin rozwiązała w trybie natychmiastowym w dn. 13.08.2020 umowę z p. Tomaszem Zalewą, współpracownikiem ośrodka regionalnego TVP w Lublinie.

Powodem tej decyzji jest zarejestrowane przez monitoring miasta Lublin zachowanie p. T. Zalewy w dn. 13.08.2020, polegające na tworzeniu i zarejestrowaniu telewizyjnym nieprawdziwej sytuacji poprzez rozrzucanie śmieci wyjmowanych przez niego ze śmietnika, aby potwierdzić zasadność (nota bene realną i obiektywną) podejmowanego tematu nieporządków na jednym z placów rekreacyjnych w śródmieściu miasta.

Zachowanie p. T. Zalewy, jako współpracownika TVP3 Lublin, jest absolutnie nieakceptowalne, naganne, poza standardami dziennikarstwa i pracy w TVP.

P. T. Zalewa jest całkowicie i osobiście odpowiedzialny za wykreowaną i zarejestrowaną sytuację, która w dobrej wierze i zaufaniu wobec jego rzetelności dziennikarskiej została wyemitowana. Jego zachowanie i postawa jako współpracownika TVP uderzyła w wizerunek oddziału terenowego TVP w Lublinie oraz telewizji publicznej.

https://www.facebook.com/lublin.tvp/posts/3265447703541557

Zobacz również na WIDAL.PL

Czarnoskóry bandyta zastrzelił 5-latka. Co nim kierowało?

Czarnoskóry bandyta zastrzelił 5-latka w USA. Mężczyzna z Północnej Karoliny jest teraz zatrzymany przez policję w związku ze śmiertelnym postrzeleniem młodego chłopca, poinformowały władze stanowe we wtorek.

Urzędnicy Trzaskowskiego zarabiają więcej od ministrów? Ujawniono zarobki!

Urzędnicy Rafała Trzaskowskiego zarabiają więcej od niektórych ministrów! Ujawniono właśnie zarobki pracowników stołecznego ratusza, którym rządzi kandydat Koalicji Obywatelskiej na Prezydenta RP w ostatnich wyborach.

Andrzej Duda promowany przez TVP? Jacek Kurski zabrał głos!

Jacek Kurski tłumaczy dlaczego Andrzej Duda często pojawia się w TVP oraz postanowił odpowiedzieć na zarzuty kierowane w kierunku TVP. Jak wiadomo podczas kampanii wyborczej w Telewizji Publicznej znacznie częściej można było zobaczyć Andrzeja Dudę niż pozostałych kandydatów. Również oglądać mogliśmy pochwalne spoty reklamowe z prezydentem w roli głównej.