Widal.plPolitykaPółnagi mężczyzna tańczył na ołtarzu w klasztorze w Tyńcu! Jest wideo z zajścia!

Półnagi mężczyzna tańczył na ołtarzu w klasztorze w Tyńcu! Jest wideo z zajścia!

Do niecodziennej i skandalicznej sytuacji doszło w Tyńcu, gdzie pewien półnagi mężczyzna tańczył na ołtarzu w klasztorze! Sytuacja miała miejsce w tamtejszym kościele benedyktynów podczas próby muzycznej.

Incydent miał miejsce 23 sierpnia, kiedy swoją próbę muzyczną odgrywał Krakowski Kwintet Harfowy. Wówczas do świątyni wszedł 32-letni mężczyzna, rozebrany do pasa i zaczął… wygłupy!

Półnagi mężczyzna tańczył na ołtarzu w klasztorze w Tyńcu

Na miejsce została wezwana policja, która przysłała na miejsce pogotowie. Sanitariusze zabrali 32-latka do jednego z krakowskim szpitali. Jak dowiadujemy się ze słów rzecznika opactwa Benedyktynów w Tyńcu Grzegorza Hawryłeczko, mężczyzna wpadł w skrajnie emocjonalny stan i nie było możliwości zapanowania nad jego czynnościami.

Oto, co Hawryłeczko powiedział w rozmowie z Gazetą Krakowską:

“Rozebrany do pasa mężczyzna wszedł do prezbiterium, gdzie znajdowali się muzycy: przechadzał się po nim, stał przez chwilę przy tabernakulum, potem zaś wszedł na ołtarz, przygotowany do odprawienia Mszy Świętej wieczornej. Zmusiło to wykonawców do przerwania próby. Mnich, który zaraz zjawił się na miejscu, próbował wyprosić mężczyznę z kościoła, lecz kontakt z nim był utrudniony: mężczyzna wpadał w skrajne stany emocjonalne i nie chciał pozostać w jednym miejscu.”

https://www.youtube.com/watch?v=A7lK-l-itTk&feature=emb_title

Co ciekawe, do sytuacji tej odniósł się jeden z kandydatów na Prezydenta RP w minionych wyborach – Krzysztof Bosak, reprezentujący Konfederację. Podzielił się on ze swoimi sympatykami kontrowersyjną opinią:

“On nie powinien tam stać dłużej niż kilka sekund. Czy w Kościele są jeszcze mężczyźni?” – napisał na Twitterze.

Co także na WIDAL.PL?

Agnieszka Woźniak-Starak i Ewa Drzyzga nowymi prowadzącymi “Dzień dobry TVN”?

Agnieszka Woźniak-Starak i Ewa Drzyzga zostaną nowymi prowadzącymi “Dzień dobry TVN”. Damski duet ma zastąpić Piotra Kraśkę oraz Kingę Rusin, którzy odeszli z programu śniadaniowego.

Donald Tusk drwi z Łukasza Szumowskiego. Padły mocne słowa?

Donald Tusk drwi z Łukasza Szumowskiego. Jeden z ostatnich wpisów na Twitterze szefa Rady Europejskiej rozpoczął internetową burzę. Były premier nie szczędził ostrych słów w kierunku byłego ministra zdrowia.