Widal.plDonald TuskDonald Tusk drwi z Łukasza Szumowskiego. Padły mocne słowa

Donald Tusk drwi z Łukasza Szumowskiego. Padły mocne słowa

Donald Tusk drwi z Łukasza Szumowskiego. Padły mocne słowa
Foto: flickr/Photo: Arno Mikkor (EU2017EE)

Donald Tusk drwi z Łukasza Szumowskiego. Jeden z ostatnich wpisów na Twitterze szefa Rady Europejskiej rozpoczął internetową burzę. Były premier nie szczędził ostrych słów w kierunku byłego ministra zdrowia.

Wpis dotyczył rezygnacji Szumowskiego podczas kolejnych wzrostów zachorowań. Czy Donald Tusk mógł pozwolić sobie na taka wypowiedź? inni politycy postanowili skomentować ten wpis.

Donald Tusk drwi z Łukasza Szumowskiego

Donald Tusk drwi z Łukasza Szumowskiego. Być może nie każdy wie o co chodzi ale jakiś czas temu Łukasz Szumowski został przyłapany na wakacjach na Wyspach Kanaryjskich. Podczas tych hiszpańskich wakacji domem byłego ministra był luksusowy jacht. Łódka na co dzień jest  własnością Bogusława Szemiotha- konsula honorowego Islandii i biznesmena. Mężczyzn łączy przyjaźń oraz symboliczna przynależność do zakonu Kawalerów Maltańskich, czyli joannitów. To właśnie na tym luksusowym jachcie zostało wykonane popularne zdjęcie Szumowskiego.

Były minister spotkał się z ogromem negatywnych komentarzy odnośnie swojego wyjazdu. Wynikało to z faktu, że polityk podczas sprawowania swoich funkcji stanowczo odradzał zagraniczne wakacje a sam na takowe pojechał. Równocześnie zapewniał, że nie porzuci walki z koronawirusem w połowie. Kilkanaście dni przed rezygnacja Szumowski przywołał, że jest żeglarzem:

W takiej sytuacji, jaką mamy, nie można w ogóle rozmawiać o opuszczeniu okrętu. Ja akurat jestem żeglarzem i sternikiem, i wiem, że takich rzeczy się nie robi.

Donald Tusk także nie powstrzymał się od uszczypliwości w kierunku Łukasza Szumowskiego i na swoim Twitterze napisał:

Politycy bronią Szumowskiego i wbijają szpilę Tuskowi

Łukasz Szumowski nie zdecydował się narazie aby skomentować wpis byłego premiera. Spekuluje się, że Szumowski nie zdecyduje się odpowiedzieć na zaczepkę. Jednak mimo to komentarz Donalda Tuska nie został pominięty przez innych polityków. Wicemarszałek Senatu, Marek Pęk nie omieszkał przypomnieć szefowi Rady Europejskiej, że on także w przeszłości mówił jedno a robił drugie:

Zobacz także na Widal.pl

Mateusz Morawiecki zaskakująco o podatku cukrowym! Jak go nazwał?

Premier Mateusz Morawiecki ma subtelne zdanie o podatku cukrowym. Szef polskiego rządu apeluje, by nie traktować nowej daniny nakładanej na napoje słodzone podatkiem. Jego zdaniem to “opłata zdrowotna”.

Kolejna awaria “Czajki”! Trzaskowski zlecił zrzut ścieków do Wisły?

Kolejna awaria “Czajki”! Felerna oczyszczalnia ścieków w Warszawie, która sprawiła kłopoty rządzącym stolicą politykom rok temu, ponownie uległa awarii!

Gdzie Jarosław Kaczyński spędza urlop? Nie są to “Kanary”!

Wielu Polaków zadaje sobie pytanie o to gdzie Jarosław Kaczyński spędza urlop? Prezes rządzącej Polską partii politycznej nie korzysta z luksusowych wyjazdów w egzotyczne kraje. Wybiera Polskę!