Widal.plLGBTPolicja wypuściła 48 zatrzymanych uczestników protestów środowisk LGBT

Policja wypuściła 48 zatrzymanych uczestników protestów środowisk LGBT

Policja wypuściła 48 zatrzymanych uczestników protestów środowisk LGBT, które miały miejsce w piątek w Warszawie. Areszt opuściły zatem wszystkie osoby, które zostały zatrzymane.

Wszystkim zatrzymanym postawiono jednak zarzut czynnego udziału w zbiegowisku oraz między innymi uszkodzenia policyjnego radiowozu czy naruszenie nietykalności cielesnej policjanta.

Osoby o największej ilości zarzutów są także pod dozorem policyjnym.

Policja wypuściła 48 zatrzymanych uczestników protestów środowisk LGBT

Powodem piątkowym portestów środowisk LGBT przed warszawską
siedzibą Kampanii Przeciw Homofobii było aresztowanie Michała Sz., który każe się tytułować Małgorzatą Sz. o pseudonimie “Margot”.

Michał Sz. jest podejrzany o brutalne zaatakowanie działacza fundacji pro-life oraz zniszczenie mienia należącego do tej właśnie fundacji. Zdarzenie, o którym mowa miało miejsce 27 czerwca. Prokuratura zdecydowała się na osadzenie Michała Sz. w areszcie, gdzie będzie przebywał dwa miesiące.

W związku z tymi działaniami policji i prokuratury, na Krakowskim Przedmieściu doszło do protestów środowisk LGBT i starć z policją. Narracja dotycząca wydarzeń, które miały miejsce w Warszawie jest zależna od tego, które środowisko tę sytuację opisuje. Zdaniem środowisk LGBT, to policja była agresorem całych zajść, natomiast polska policja opublikowała w sieci szereg filmów pokazujących, jak niektórzy uczestnicy tego protestu się zachowywali. Zachowanie to było przyczyną zatrzymania.

Co także na WIDAL.PL?

Pożar wieżowca w Czechach! Czy ludzie skakali z 12. piętra?

Pożar wieżowca w Czechach! I to przy granicy z Polską! W miejscowości Bogumin na Zaolziu doszło do pożaru na najwyższych kondygnacjach budynku. Są ofiary śmiertelne, w tym dzieci!

Jak zachowywali się niektórzy uczestnicy protestu środowisk LGBT w Polsce?

Piątkowy protest środowisk LGBT w Warszawie odbija się szerokich echem w całym kraju. Polska policja, która jest obiektem nagonki środowisk LGBT publikuje materiały pokazujące, jak zachowywali się niektórzy uczestnicy tego protestu.

Bydgoszcz: Pobił ekspedientkę bo zwróciła mu uwagę za brak maseczki?

Wczoraj pewien mężczyzna pobił ekspedientkę, bo ta zwróciła mu uwagę na brak maseczki zakrywającej usta i nos. Ten w przypływie złości pięściami wyładował na niej swoja agresję.