Widal.plSpołeczeństwoProtest środowisk LGBT w Warszawie. Policja pokazała jak zachowywali się niektórzy uczestnicy [WIDEO]

Protest środowisk LGBT w Warszawie. Policja pokazała jak zachowywali się niektórzy uczestnicy [WIDEO]

Piątkowy protest środowisk LGBT w Warszawie odbija się szerokich echem w całym kraju. Polska policja, która jest obiektem nagonki środowisk LGBT publikuje materiały pokazujące, jak zachowywali się niektórzy uczestnicy tego protestu.

Przypominamy, że w piątek policja zatrzymała kilka osób, które atakowały funkcjonariuszy oraz niszczyły sprzęt oraz policyjne samochody.

Protest środowisk LGBT w Warszawie. Policja pokazała jak zachowywali się niektórzy uczestnicy

Policja zatrzymała 49 najagresywniejszych osób, które brały udział w piątkowym proteście. Zatrzymanie ich wywołało krytykę ze strony aktywistów LGBT oraz niektórych polityków wspierających to środowisko.

Wśród zatrzymanych jest także Michał Sz., który każe nazywać się “Margot” i określa jako kobietę. Sąd zdecydował, że za swoje czyny Michał Sz. został osadzony na dwa miesiące.

Poniżej prezentujemy kilka materiałów udostępnionych w mediach społecznościowych przez polską policję. Pokazują one przyczyny aresztowania niektórych uczestników protestu:

“Wśród zatrzymanych są osoby, które niszczyły policyjny sprzęt nagłaśniający oraz niszczące radiowóz policyjny i utrudniające wykonywanie czynności służbowych. Osoby utrudniające działania Policji, były wielokrotnie wzywane do zachowania zgodnego z prawem.”

“Agresywne osoby, zatrzymane w dniu wczorajszym dopuszczały się między innymi czynnego udziału w zbiegowisku wiedząc, że jego uczestnicy wspólnymi siłami dopuszczają się gwałtownego zamachu na osobę lub mienie. Jest to przestępstwo określone w art. 254 kk.”

Wśród zatrzymanych są również osoby, które atakowały policjantów, znieważały funkcjonariuszy oraz niszczyły sprzęt nagłaśniający i radiowóz skacząc po dachu i masce pojazdu. Policjanci wielokrotnie, poprzez urządzenia nagłaśniające, wzywali do zachowania zgodnego z prawem.

Co także na WIDAL.PL?

Pierwsza pomoc w czasie koronawirusa. Jak należy się zachować podczas pandemii?

Pierwsza pomoc w czasie koronawirusa tak jak większość sfer naszego życia musiała zostać zrewolucjonizowana. Jak powinniśmy o nią zadbać?

Nagi facet gonił dziki na plaży. Co tam się działo?

Nagi facet gonił dziki na plaży. Do niecodziennych wydarzeń doszło na terenie kąpieliska nad jeziorem Teufelssee. Kompletnie goły mężczyzna ruszył w pościg za zwierzętami, które ukradły mu laptopa.

Katastrofa lotnicza w Indiach! Samolot złamał się na pół?

Katastrofa lotnicza w Indiach! Dokładnie w mieście Kalikat w stanie Karela w Indiach doszło do makabrycznej tragedii. Na pasie startowym na lotnisku doszło do dramatycznych scen! Samolot złamał się na pół! Są ofiary śmiertelne!