Widal.plPolitykaPierwsza dama będzie dostawać pensję. Ile zarobi Agata Kornhauser-Duda?

Pierwsza dama będzie dostawać pensję. Ile zarobi Agata Kornhauser-Duda?

Pierwsza dama będzie dostawać pensję. Taka decyzja została opublikowana na stronie Sejmu. Wynagrodzenie pierwszej damy zostało uregulowane nowym projektem.

Ile będzie wynosiło wynagrodzenie Agaty Kornhauser-Dudy? Okazuje się, że Pani prezydentowa będzie zarabiać zdecydowanie ponad średnią krajową.

Pierwsza dama będzie dostawać pensję

Pierwsza dama będzie dostawać pensję i to dość wysoką. Andrzej Duda został wybrany na druga kadencję. Jego główny rywalem w wyborach prezydenckich był Rafał Trzaskowski, który przegrał niewielką ilością głosów. odbyła się nawet druga tura wyborów. Ostatecznie wygrał Andrzej Duda i przez kolejne 5 lat będzie prezydentem.

W czwartek 6 sierpnia miało miejsce zaprzysiężenie Andrzeja Dudy na prezydenta. Podczas tego wydarzenia prezydent powiedział, że chce on być prezydentem, który będzie reprezentować interesy wszystkich Polaków, a nie tylko tych, którzy na niego głosowali. Powiedział wtedy:

Chcę być prezydentem polskich spraw. Spraw ważnych dla wszystkich Polaków. Tak dla moich wyborców, jak i dla tych, którzy poparli moich konkurentów.

W ostatnim czasie głośno jest o kontrowersyjnych podwyżkach dla polityków. Jak się okazuje również prezydent Duda na nową kadencję otrzyma nie małą podwyżkę. Jednak zdecydowanie największym zaskoczeniem jest fakt, że wynagrodzenie będzie otrzymywać pierwsza dama czyli Agata Kornhauser-Duda.

Ile będzie zarabiać pierwsza dama?

W zeszły czwartek 13 sierpnia na stronie Sejmu pojawiła się informacja odnośnie nowego projektu ustawy. Ma ona zakładać podwyżkę dla prezydenta. Oznacza to, że Andrzej Duda będzie zarabiać 26 tysięcy brutto czyli praktycznie 6 tysięcy więcej niż dotychczas.

Jednakże ustawa może okazać się najbardziej korzystna dla Pani prezydentowej. Dotychczas pierwsze damy nie otrzymywały żadnego wynagrodzenia ani nie miały nawet ubezpieczenia zdrowotnego. Natomiast obecnie ta sytuacja ma się zmienić. Jak wynika z najnowszego projektu, pierwsza dama ma dostawać niecałe 18 tysięcy złotych wynagrodzenia co stanowi 0,9-krotności wynagrodzenia sędziego Sądu Najwyższego.

W związku z tym okazuje się, że Agata Kornhauser-Duda znajdzie się wśród na najbogatszych partnerek głów państwa. Jak nie trudno policzyć łącznie para prezydencka zarobie miesięcznie około 44 tys. złotych co rocznie daje ponad pół miliona złotych.

Zobacz także na Widal.pl

Spięcia na linii Zachód-Białoruś. Łukaszenka ostrzega przed czołgami i samolotami! Do czego dojdzie?

Nie ustają spięcia na linii Zachód-Białoruś. Prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenka ostrzegł swoich zwolenników o rzekomej mobilizacji zbrojnej i wojsku, które jest gotowe wkroczyć na teren kraju z zagranicy.

Ewa Demarczyk nie żyje. Piosenkarka miała 79 lat

Ewa Demarczyk nie żyje. Piosenkarka miała 79 lat. Świat muzyczny ochrzcił Ewę Demarczyk „Czarną Madonną” polskiej piosenki. O śmierci artystki poinformował na Facebooku Wacław Krupiński. Smutną wiadomość o odejściu artystki zamieścił także oficjalny profil Piwnicy pod Baranami.

Lara Gessler i Piotr Szeląg idą w ślad za Majdanami. Nie ochrzczą dziecka?

Lara Gessler i Piotr Szeląg spodziewają się swojego pierwszego dziecka. W kwietniu córka najpopularniejszej polskiej restauratorki ogłosiła w swoich mediach społecznościowych, że jest w ciąże.