Widal.plKoronawirusObostrzenia przedłużone do końca stycznia! Narodowej kwarantanny ciąg dalszy

Obostrzenia przedłużone do końca stycznia! Narodowej kwarantanny ciąg dalszy

Obostrzenia przedłużone do końca stycznia! Dzisiaj po godzinie 17 odbyła się konferencja prasowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. W dalszym ciągu wszystko zostaje zamknięte. Jedyną zmianą jest powrót dzieci z klas 1-3 do szkół.

Dzisiejsza konferencja miała przynieść wszystkim ulgę i powrót do normalności. Jednak okazało się całkiem coś innego.

Obostrzenia przedłużone do końca stycznia!

Obostrzenia przedłużone do końca stycznia! Dzisiaj na konferencji została przekazana informacja odnośnie decyzji rządu w sprawie przedłużenia obowiązujących ograniczeń i restrykcji o kolejne 2 tygodnie. Jedyne co ulegnie zmianie 18 stycznia to powrót nauczania stacjonarnego w klasach 1-3 w szkołach podstawowych.

Mimo, że restrykcje mialy trwać od 28 grudnia do 17 stycznia to będzie zupełnie inaczej. Decyzją rządu restrykcje będą kontynuowane przynajmniej do 31 stycznia. Obostrzenia dotyczą także te dotyczące podróżowania.

– Widzimy, że wszystkie państwa w Europie podejmują decyzje konserwatywne i asekuracyjne, zabezpieczając swoje społeczeństwa przed pandemią. Z drugiej strony w Polsce nie mamy dynamicznego wzrostu zachorowań – powiedział Adam Niedzielski, minister zdrowia.

Wszystkie restrykcje zostają utrzymane do 31 stycznia

Minister zdrowia AdamNiedzielski przyznał, że decyzja nie była łatwa. Natomiast mimo wszystko, rząd zdecydował się na kontynuowanie restrykcji. Oznacza to, że przynajmniej do 31 stycznia utrzymane zostają wszystkie dotychczasowe restrykcje.

Co więcej także do 31 stycznia przedłużono też okres obowiązywania 10-dniowej kwarantanny dla wszystkich osób, które przybywają do Polski zbiorowymi środkami transportu, a więc np. samolotem czy autokarem.

Jedyną zmianą, na jaką zdecydował się rząd, jest wznowienie edukacji stacjonarnej dla uczniów klas 1-3 w szkołach podstawowych.

Zobacz także na Widal.pl

Zmarł lekarz papieża Franciszka. Miał COVID-19!

Zmarł osobisty lekarz papieża Franciszka! Fabrizio Soccorsi miał 78 lat, a przyczyną jego śmierci były komplikacje po rozwinięciu się choroby COVID-19! O śmierci lekarza, który współpracował z papieżem Franciszkiem od 2015 roku poinformowały watykańskie media. Soccorsi zmarł w klinice medycznej Gemelli.

Kurtka Marcina Najmana na aukcji dla WOŚP! Ma już ogromną wartość!

Słynna niebieska kurtka Marcina Najmana wylądowała na aukcji dla WOŚP! “El Testosteron” przekazał swoją odzież na licytację, z której pieniądze wesprą Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Robert Lewandowski Sportowcem Roku 2020 w Polsce! Zaskakujące miejsce Dawida Kubackiego!

Robert Lewandowski został Sportowcem Roku 2020 w Polsce! Wczoraj odbyła się Gala Mistrzów Sportu organizowana przez Przegląd Sportowy i Telewizję Polsat. Była to 86. edycja Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Roku w naszym kraju.