Widal.plKoronawirusNowe wytyczne odnośnie maseczek. Jednak maseczki bawełniane są dla nas dobre?

Nowe wytyczne odnośnie maseczek. Jednak maseczki bawełniane są dla nas dobre?

Nowe wytyczne odnośnie maseczek. Jak się okazuje według badań Amerykańskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom maseczki bawełniane a nawet te szyte samodzielnie chronią nas na bardzo dobrym poziomie.

Maseczki własnej roboty również pomagają chronić przed groźnymi infekcjami. Jednak co ciekawe są to całkowici inne zalecenia i rekomendacje niż na samym początku pandemii.

Nowe wytyczne odnośnie maseczek

Nowe wytyczne odnośnie maseczek zaskakują. Obowiązek zasłaniania ust i nosa to jeden ze sposobów na zahamowanie rozprzestrzeniana się koronawirusa tak damo jak trzymanie odpowiedniego dystansu oraz dezynfekcja rąk i przedmiotów.

Od samego początku pandemii naukowcy oraz specjaliści informowali, że najskuteczniejszą ochroną są maseczki. W związku z tym pojawiły się testy różnego rodzaju zakryć mających służyć naszemu zabezpieczeniu. Nie da się ukryć, że maseczki bawełniane bądź te szyte własnoręcznie nie znajdowały się w czołówce rankingów.

Natomiast teraz Amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) zmieniło zdanie w tym temacie.Wyniki ich badań są zaskakujące. Jak się bowiem okazuje własnoręcznie uszyte maski mogą chronić skuteczniej, niż do tej pory sądzono.

W związku z tym lepiej nosić maseczkę zrobioną przez siebie niż nie nosić całkowicie żadnej. Co więcej CDC rozszerza rekomendacje, co do zakrywania twarzy: powinny to robić nie tylko osoby chore a także ale również zdrowe.

Maseczki bawełniane i szyte samodzielnie jednak są skuteczne

Jak wiemy zasłanianie twarzy i ust przez osoby chore i zdrowie zmniejsza transmisję wirusa. Potwierdzają to także badania wykonane w różnych krajach. Co więcej okazuje się, że w zamkniętym środowisku i przy noszeniu maseczek, ryzyko zakażenia jest zmniejszone o 70 proc.

W tym miejscu przypominamy jednak, że aby maseczki były skuteczne musimy o nie odpowiednio dbać. Po użyciu należy ja wyprać a także wprasować w wysokiej temperaturze.

Zobacz także na Widal.pl

Donald Trump ma nowy plan. Polityk chce założyć własna telewizję. Co w niej zobaczymy?

Donald Trump ma nowy plan. Po przegranej w wyborach prezydenckich wiele jego sojuszników odwróciło się od niego. Nie da się ukryć, ze wpływ na to miało podejście polityka do pandemii trwającej od początku roku na świecie.

Katarzyna Lubnauer oskarża rząd o manipulacje testami na koronawirusa. Jakie ma dowody?

Katarzyna Lubnauer oskarża rząd o manipulacje testami na koronawirusa. Jak twierdzi wiceszefowa klubu KO rządzący ukrywają przed Polakami rzeczywistą skalę pandemii.

Plan Fundacji Rockefellera właśnie się spełnia. Co dokładnie zakładał?

Plan Fundacji Rockefellera właśnie się spełnia. Jak się okazuje to co się teraz dzieje na świcie było wcześniej zaplanowane. Wojciech Sumliński, który jest dziennikarzem śledczym przedstawił zaskakujące wiadomości.