Widal.plKatarzyna LubnauerKatarzyna Lubnauer oskarża rząd o manipulacje testami na koronawirusa. Jakie ma dowody?

Katarzyna Lubnauer oskarża rząd o manipulacje testami na koronawirusa. Jakie ma dowody?

Katarzyna Lubnauer oskarża rząd o manipulacje testami na koronawirusa. Jak twierdzi wiceszefowa klubu KO rządzący ukrywają przed Polakami rzeczywistą skalę pandemii.

Co więcej Koalicja Obywatelska żąda także pilnej narady sejmowej komisji zdrowia. Jakie są dowody KO na poparcie swoich słów?

Katarzyna Lubnauer oskarża rząd. Co z narodową kwarantanną?

Katarzyna Lubnauer postanowiła zabrać głos w sprawie obecnie panującej sytuacji w kraju. Jak wiemy, wprowadzenie narodowej k kwarantanny było zależne od poziomu liczby zakażeń w dniu 11 listopada. Została by wprowadzona jeżeli liczba chorych przekroczyłaby 34 tysiące.

Jednak w tym dniu odnotowano 25 225 przypadków, w zaś czwartek 22 683, w piątek 24 051. A dzisiaj ,14 listopada MZ przekazało, że mamy 25 571 nowych zakażeniach Covid-19.

W związku z tymi wynikami narodowa kwarantanna została przesunięta. Jak wynika z informacji jakie można usłyszeć po stronie opozycji było to zamierzone, ponieważ kraju nie stać na kolejny lockdown.

Manipulowanie testami i statystykami zgonów?

W piątek odbyła się w Sejmie konferencja prasowa. To właśnie podczas jej trwania Katarzyna Lubnauer zażądała ujawnienia prawdziwych informacji na temat sytuacji epidemicznej w kraju.

Obawy kobiety wynikają z faktu, że Polska jest na pierwszym miejscu w Unii Europejskiej pod względem odsetka pozytywnych testów na tle wszystkich wykonanych. Odsetek ten jest na poziomie 50% co oznacza, że co drugi wykonany test jest pozytywny.

Z wypowiedzi posłanki wynika, że to dowód na to, że zakażonych jest dużo więcej:

To znaczy, że u nas testuje się osoby tylko wysokoobjawowe, te, które i tak już wiadomo, że mają koronawirusa. Pozostałe cztery piąte nie są w ogóle testowane i to mówi doradca premiera, pan Horban. Rząd świadomie zaniża liczbę wykonywanych testów, tak że wykrywa zaledwie jedną piątą spośród wszystkich zakażonych, i robi to inaczej niż wszystkie inne rządy. Oznacza to, że rząd manipuluje, oszukuje, ukrywa przed Polakami, jak wielu zakażonych jest codziennie, ukrywa przed Polakami również, jak wygląda statystyka zgonów.

Jaka jest prawda?

Wiceszefowa klubu KO jest również mocno zaniepokojona ilością zgonów z powodu Covid-19:

W ostatnich tygodniach śmiertelność wzrosła w stosunku do statystycznej między 8 a 14 października – o 18 proc., między 15 a 21 października – o 35 proc. w stosunku do średniej, między 22 a 28 października – o 71 proc. w stosunku do średniej. To, co my wiemy, to tylko wierzchołek góry lodowej.

Dodatkowo kobieta nie kryła swojego oburzenia z faktem istnienia szpitala tymczasowego, utworzony na terenie Stadionu Narodowego. Warto wspomnieć, że jest to ogromny powód do dumy dla premiera Morawieckiego:

Żeby przyjść do narodowego szpitala, trzeba być zdrowym człowiekiem, który, co prawda, ma pozytywny test na Covid-19, ale ma również informacje na podstawie prześwietlenia, że nie ma zapalenia płuc, nie potrzebuje intensywnej tlenoterapii i nie ma żadnych chorób współistniejących. Na jednego pacjenta płaci się 1026 zł za dobę, w momencie gdy w zwykłym szpitalu za najbardziej obłożnie chorych, tych, którzy wymagają intensywnej terapii, płaci się tylko 630 zł.

Lubnauer zaapelowała także o jak najszybsze zwołanie sejmowej komisji zdrowia oraz powołanie przedstawiciela Ministerstwa Zdrowia. Te działania maja na celu wyjaśnić, jak wygląda leczenie innych chorób w czasie pandemii koronawirusa.

Zobacz także na Widal.pl

Śmierć trzynastolatki w Sosnowcu! Spacerowała po opuszczonym budynku! Co się stało?

Śmierć i ogromna tragedia trzynastolatki w Sosnowcu! Młoda dziewczynka, wraz ze swoją o dwa lata młodszą koleżanką spacerowała po opuszczonym budynku w Sosnowcu, kiedy doszło do tragedii. Nastolatka spadła z drugiego piętra, najprawdopodobniej przez dziurę w podłodze!

“Zestaw antydepresyjny po utracie dziecka”. Jedyne 10 zł za “duchowy lek” bez recepty. Nowy pomysł jednego z duchownych.

“Zestaw antydepresyjny po utracie dziecka”. To nowy lek duchowy mający za zadanie pomóc kobietom, które przeżyły: utratę dziecka, poronienie naturalne, poczucie winy, lęki i stany depresyjne po utracie dziecka, przerwanie ciąży, syndrom poaborcyjny oraz in vitro.

Nie żyje ksiądz Eugeniusz Makulski. Duchowny był oskarżony o molestowanie dzieci. Zainicjował też budowę bazyliki Licheńskiej

Nie żyje ksiądz Eugeniusz Makulski. Duchowny zainicjował budowę bazyliki w Licheniu, do której ochoczo pielgrzymują wierni. Ksiądz zmarł w wieku 92 lat.