Widal.plKoronawirusNiemcy nie chcą Polaków! Kwarantanna albo negatywny test, żeby przekroczyć granicę

Niemcy nie chcą Polaków! Kwarantanna albo negatywny test, żeby przekroczyć granicę

Niemcy nie chcą Polaków! Wszystko przez zagrożenie epidemiczne, które w Polsce postępuje z dnia na dzień! Niemcy nałożyli na nasz kraj strefę zagrożenia koronawirusowego.

W czwartek Instytut im. Roberta Kocha wydał komunikat, w którym poinformował, że osoby podróżujące z Polski będą musiały przejść obowiązkową kwarantannę lub przedstawić negatywny wynik na obecność koronawirusa, żeby poruszać się po terytorium Niemiec.

Niemcy nie chcą Polaków! Kwarantanna albo negatywny test, żeby przekroczyć granicę

Powyższe przepisy będą teraz obowiązywały dla każdej osoby wjeżdżającej do Niemiec z Polski. Wcześniej były one ograniczone dla osób z województw: kujawsko-pomorskiego, małopolskiego, podlaskiego, pomorskiego i świętokrzyskiego.

 Od każdej zasady są jednak wyjątki. Takie pojawiają się także w tej sprawie. Wyłączeni z wprowadzonych zasad będą osoby podróżujące służbowo oraz pracownicy transgraniczni, którzy w jednym kraju są zatrudnieniu, a w drugim mieszkają.

Polska nie jest jedynym krajem objętym zakazem. Do strefy koronawirusowej zaliczono także całe terytorium Szwajcarii, Lichtenstein i całość Wysp Brytyjskich.

Rekord zarażeń koronawirusem w Polsce

W naszym kraju pandemia koronawirusa niebezpiecznie postępuje. Dzisiejszy raport z 22 października odnośnie koronawirusa w Polsce nie jest optymistyczny pod względem ilości zakażeń i ofiar śmiertelnych. Łączny bilans dnia wynosi rekordowe 12 107 nowe przypadki i 168 zgonów.

Mamy 12 107 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (1579), wielkopolskiego (1516), małopolskiego (1331), śląskiego (1168), kujawsko-pomorskiego (905), łódzkiego (863), podkarpackiego (777), pomorskiego (710), dolnośląskiego (610), zachodniopomorskiego (515), świętokrzyskiego (486), lubelskiego (411), opolskiego (404), warmińsko-mazurskiego (311), lubuskiego (297), podlaskiego (224). Z powodu COVID-19 zmarło 31 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 137 osób.Liczba zakażonych koronawirusem: 214 686/4 019 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Co także na WIDAL.PL?

Papież Franciszek wspiera związki partnerskie osób homoseksualnych

Papież Franciszek wspiera związki partnerskie osób homoseksualnych. Wyznał on, że “nikt nie powinien być odrzucany i nieszczęśliwy”.

Kary za brak maseczek będą legalne! Wzrośnie także wysokość mandatu do 1000 zł?

Kary za brak maseczek już niedługo będą legalne. W życie ma wejść ustawa, która z pewnością nikomu się nie spodoba. Zgodnie z tą ustawą, nakładanie kar i mandatów za brak maseczek będzie zgodne z prawem.

Jerzy Owsiak zakażony koronawirusem!

Jerzy Owsiak zakażony koronawirusem. O swoim stanie zdrowia poinformował za pomocą mediów społecznościach. O tym, że jest zakażony poinformował w środę rano. Przekazał także jakie objawy mu towarzyszyły.