Widal.plLGBTPapież Franciszek wspiera związki partnerskie osób homoseksualnych

Papież Franciszek wspiera związki partnerskie osób homoseksualnych

Papież Franciszek wspiera związki partnerskie osób homoseksualnych. Wyznał on, że “nikt nie powinien być odrzucany i nieszczęśliwy”.

Jak wynika z informacji Reutersa Franciszek w jednej z wypowiedzi postanowił odnieść się także do czasów, gdy sprawował funkcję arcybiskupa w argentyńskim Buenos Aires. To właśnie wtedy sprzeciwiał się legalizacji małżeństw homoseksualnych a także bardzo otwarcie wspierał ochronę prawną związków jednopłciowych.

Papież Franciszek wsparł społeczność LGBT

Papież Franciszek wsparł społeczność LGBT. Nie jest także tajemnicą, ze od samego początku swojego pontyfikatu papież korzysta z mediów społecznościowych na których to chętnie pozuje także do zdjęć w towarzystwie wiernych.

Postawa papieża pozwoliła mu zjednać sobie sympatię środowisk liberalnych i lewicowych. Do bardzo wielu aspektów życia podchodzi zupełnie inaczej niż jego poprzednicy. Nie raz zachowanie papieża było zaskakujące. Najbardziej chyba zaskakujący jest jego stosunek do osób wykluczanych ze wspólnoty, w tym m.in. osoby rozwiedzione oraz członków społeczności LGBT.

Wsparcie dla par homoseksualnych

W środę o papieżu znowu zrobiło się głośno. A to za sprawą filmu Francisco autorstwa rosyjskiego reżysera Jewgienija Afiniejewskiego. To właśnie w tym filmie głowa Kościoła Katolickiego otwarcie popiera prawo do zawierania związków partnerskich przez osoby homoseksualne.

Homoseksualiści powinni być chronieni poprzez prawo do zawiązywania związków partnerskich (…) Osoby homoseksualne mają prawo do rodziny. Są dziećmi Boga i mają prawo do życia w rodzinie – powiedział papież we fragmencie filmu cytowanym przez agencję Reuters.

Papież wyznał także, że:

Nikt nie powinien być odrzucany i nieszczęśliwy. 

Afiniejewski w swojej produkcji przedstawił również historię Andrei Rubera, który wraz ze swoim partnerem adoptował trójkę dzieci. Mężczyzna lata temu napisał list do papieża. W tym liście przyznał, że wraz z rodziną chciałby uczestniczyć w życiu swojej parafii, jednak obawia się krytyki, z którą mogą spotkać się jego dzieci.

Niedługo po tym , jak Papież Franciszek otrzymaniu list skontaktował się z Ruberą. Zachęcił mężczyznę aby wychowywał swoje dzieci w duchu katolickim. 

Zobacz także na Widal.pl

Dariusz Gnatowski nie żyje. Aktor wcielający się w rolę Arnolda Buczka miał zaledwie 59 lat

Dariusz Gnatowski nie żyje. Aktor zmarł we wtorek 20 października w Szpitalu Specjalistycznym im. J. Dietla w Krakowie. Gnatowski to ceniony i znany aktor teatralny i telewizyjny. Znany między innymi z kultowej roli Arnolda Boczka w serialu “Świat według Kiepskich”. Zmarł w wieki zaledwie 59 lat.

Kary za brak maseczek będą legalne! Wzrośnie także wysokość mandatu do 1000 zł?

Kary za brak maseczek już niedługo będą legalne. W życie ma wejść ustawa, która z pewnością nikomu się nie spodoba. Zgodnie z tą ustawą, nakładanie kar i mandatów za brak maseczek będzie zgodne z prawem.

Jerzy Owsiak zakażony koronawirusem!

Jerzy Owsiak zakażony koronawirusem. O swoim stanie zdrowia poinformował za pomocą mediów społecznościach. O tym, że jest zakażony poinformował w środę rano. Przekazał także jakie objawy mu towarzyszyły.