Widal.plKatastrofyLiban: Znamy liczbę ofiar i rannych w wybuchu

Liban: Znamy liczbę ofiar i rannych w wybuchu

Liban: znamy liczbę ofiar i rannych.68 osób nie żyje a ponad 2 tysiące rannych w wyniku dzisiejszej eksplozji. Fala uderzeniowa doprowadziła do ogromnych zniszczeń na terenie miasta. Do wybuchu doszło w porcie. Przyczyna eksplozji prawdopodobnie był pożar materiałów łatwopalnych, które były magazynowane w tymże porcie.

Wybuch nastąpił dzisiaj po godzinie 17 czasu polskiego. Wybuch spowodował ogromny pożar. Przed godzina 21 czasu polskiego, Agencja Reutera poinformowała, cytując ministra zdrowia Libanu, że udało się odszukać co najmniej 68 ciał osób, które zginęły podczas wybuchu. Rannych jest natomiast co najmniej 2,5 tysiąc osób.

Liban: 68 osób nie żyje a ponad 2 tysiące rannych. Miasto w żałobie, ogromne zniszczenia

Liban: 68 osób nie żyje a ponad 2 tysiące rannych. Jak przekazał Premier Hassan Diab

Fakty dotyczące magazynu, który znajdował się w porcie od 2014 roku, zostaną ujawnione

Ci, którzy są odpowiedzialni, zapłacą za to, co stało się dziś – mówił –

Wszyscy Libańczycy przeżywają katastrofę, a Bejrut jest w żałobie – kontynuował

Pomoc Libańczykom zaproponowały już Stany Zjednoczone i Wielka Brytania.Szef Libańskiego Czerwonego Krzyża George Kettaneh poinformował w rozmowie z lokalnymi mediami, że:

Setki rannych trafiły do szpitali, ale wielu ludzi pozostaje uwięzionych pod gruzami domów.

To właśnie dlatego, na chwilę obecną tak ciężko jest ustalić dokładną liczbę rannych i ofiar śmiertelnych. Część osób poszkodowanych była ratowana przez załogę łodzi.

Według doniesienia libańskiego nadawcy LBCI, z informacji przekazanych przez pracowników szpitala Hotel Dieu, mówi się o “500 osobach hospitalizowanych”. Zdecydowana większość z nich wymaga przeprowadzenia operacji. Potrzebna jest ogromna ilość krwi. Jak donosi Państwowa libańska agencja prasowa minister zdrowia zarządził pełną gotowość wszystkich szpitali w regionie do przyjmowania rannych w wyniku eksplozji. Akcja ratunkowa i poszukiwawcza w Bejrucie cały czas trwa.

Na chwilę obecna nie wiadomo co było przyczyną wybuchu. Nie wiadomo także jakie konkretnie materiały łatwopalne i pirotechniczne znajdowały się na terenie portu.

AFP: dwie eksplozje w Bejrucie

AFP poinformowała, że na miejscu doszło nie tak jak początkowo myślano do jednej ale do dwóch eksplozji.

Dwie silne eksplozje wstrząsnęły we wtorek stolicą Libanu – podała agencja

BBC News, powołując się na niepotwierdzone źródła, również informowała o drugiej eksplozji. Jak podano, do “ewentualnego drugiego wybuchu miało dojść w innej części miasta”.

Prezydent Libanu Michel Aoun natychmiast zainterweniował i zwołał na wtorek “pilne posiedzenie” Najwyższej Rady Obrony. Zaś premier Hassan Diab ogłosił środę dniem żałoby narodowej.

Zobacz także na Widal.pl

Potężny wybuch w Libanie! Co tam się stało?

Potężny wybuch w Libanie! W sieci pojawił się materiał wideo, na którym wydać ogromny wybuch w porcie w Bejrucie, czyli stolicy i największym mieście Libanu. Miasto stanowi siedzibę libańskiego rządu i jest największym miastem w kraju.

Szumowski zapowiada więcej kontroli i zmiany przy weselach?

Minister Szumowski zapowiada więcej kontroli w sklepach i galeriach handlowych. Zdaniem ministra, Polacy nie zakładają maseczek i z premedytacją twierdzą, że stan zdrowia im na to nie pozwala. Najczęściej jest to kłamstwo.

Koronawirus w Senacie! Który senator jest zarażony?

Koronawirus w Senacie! Marszałek Senatu Tomasz Grodzki odwołał najbliższe posiedzenie Izby, które miało odbyć się w dniach 4-7 sierpnia. Który senator jest zarażony koronawirusem?