Widal.plOgólneLekarze tańczyli ze zwłokami? Szokujące nagranie

Lekarze tańczyli ze zwłokami? Szokujące nagranie

Lekarze w czasach pandemii koronawirusa wciąż pozostają na świeczniku. Społeczeństwo jest im wdzięczne za walkę z zarazą, ale wylewa się też na nich hejt spowodowany strachem przed zarażeniem. Jednak samych siebie przeszli lekarze z Portoryko.

Ich nagranie w serwisie TikTok szybko stało się sławne na całym świecie. Zostało szybko usunięte, ale kopia w szybkim czasie obiegła internet i wywołała duże poruszenie wśród internautów. Wielu jest oburzonych zachowaniem medyków i jest zbulwersowanych.

Lekarze nagrali szokujące wideo

Lekarze z Portoryko postanowili nagrać filmik nawiązujący do słynnego na świecie “coffin dance”. Jest to nagranie z Ghany, na którym widać pracowników firmy pogrzebowej tańczących z trumną do piosenki “Astronomia”. Motyw jest ostatnio często używany w mediach społecznościowych, co najwyraźniej postanowili wykorzystać medycy z San Juan.

Na nagraniu pracownicy służby zdrowia tańczą z workiem na zwłoki, w którym coś się znajduje. Wygląda to na ciało, ale ciężko stwierdzić czy lekarze mogliby być tak bezmyślni i wykonali swój taniec z prawdziwym zmarłym.

W szybkim czasie nagranie obiegło internet. Wzbudziło spore kontrowersje, więc autorzy postanowili je szybko usunąć. Jednak jak to mówią: “w internecie nic nie ginie”. Kopia nagrania szybko pojawiła się w wielu mediach społecznościowych, udostępniania przez miliony użytkowników.

Większość internautów jest oburzona zachowaniem medyków

Zdaniem większości komentujących, pracownicy portorykańskiej służby zdrowia nie zachowali się odpowiednio w stosunku do ofiar COVID-19. Ich zdaniem takie nagranie nie powinno pojawić się w internecie i nie jest śmieszne.

Sprawę skomentował również wojskowy z USA, który stwierdził, że lekarze powinni uważać dokąd może trafić takie nagranie. Żołnierze czy medycy często są oswojeni ze śmiercią i potrafią z tego żartować. W miarę upływu lat są mocniej odporni na widok zwłok i potrafią nawet korzystać z czarnego humoru. Jednak dla zwykłego obywatela to w ogóle nie wydaje się zabawne.

Koronawirus w Polsce?

Ministerstwo Zdrowia opublikowało dzienny raport na pierwszy dzień weekendu majowego. Wciąż nie jest dobrze.

Czy dziecko osób chorych na koronawirusa może urodzić się zdrowe?

Okazuje się, że jest to możliwe. Stało się tak w Polsce!

Czy Szydło ma konflikt z Tuskiem?

Tak, posłanka parlamentu europejskiego zarzuciła byłemu premierowi hipokryzję. Poszło o bojkot wyborów.