Widal.plKoronawirusKoronawirus w Białoruskiej Elektrowni Jądrowej. Wielu zarażonych!

Koronawirus w Białoruskiej Elektrowni Jądrowej. Wielu zarażonych!

Koronawirus w Białoruskiej Elektrowni Jądrowej! Choroba zbiera coraz większe żniwo na całym świecie. Tym razem dochodzą do nas przerażające doniesienia od naszych wschodnich sąsiadów!

Według doniesień, COVID-19 wykryto u aż 15 rosyjskich pracowników, którzy przyjechali obsługiwać Elektrownie Jądrową w Ostrowcu.

Koronawirus w Białoruskiej Elektrowni Jądrowej

Sytuacja jest dramatyczna, około 100 pracowników zostało poddanych kwarantannie, a osoby bliskie zdarzeniu podają, że na miejscu nie zachowuje się wystarczających środków ostrożności.

Bardziej dokładną relację możemy przeczytać dzięki portalowi napromieniowani.pl, grupie sympatyków Czarnobyla i energii jądrowej.

U 15 rosyjskich pracowników, którzy przyjechali pracować w Białoruskiej Elektrowni Jądrowej w Ostrowcu wykryto Covid-19. Chorzy zostali umieszczeni w placówce medycznej w obwodzie grodzieńskim, a po wykryciu zachorowań ewakuowanych zostało około 100 pracowników mających z nimi kontakt. Na placu budowy podjęto niezbędne środki, aby zapobiec możliwemu rozprzestrzenianiu się zakażenia koronawirusem.

Jeden z pracowników proszący by zachować jego anonimowość poinformował, że zdezynfekowane zostały jedynie budynki w jakich pracują inżynierowie, szefostwo firmy oraz główny korpus obiektu a miejsca gdzie pracują robotnicy są pomijane. Dodał również, że oficjalne zapewnienia dyrekcji co do dezynfekcji budynków i sprawdzaniu temperatury wszystkim pracownikom są nie do końca prawdziwe a co najwyżej sprawdzono u nich okoliczność “ciężkiego oddechu” przy pomocy alkomatu. Wśród zdrowych pracowników pojawiła się panika i część z nich na własną rękę stara się zabezpieczyć przed wirusem. Przykładem przedstawionym przez wspomnianego pracownika może być to, że niektórzy z robotników w ramach profilaktyki stosowali nadmierne ilości paracetamolu i cytramonu według znalezionych w internecie “sposobów” na zwalczenie koronawirusa. Nadmierne spożycie leków wywołało u nich biegunkę. 

Prace nad pierwszą jednostką Białoruskiej Elektrowni Jądrowej są w końcowej fazie, dzięki której jest ona gotowa do importu paliwa. W dniu 5 kwietnia blok został objęty ochroną przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Druga jednostka jest nadal w fazie budowy.

Źródło: belsat

Elektrownia Jądrowa na Białorusi

W 2008 roku Białoruś zdecydowała o budowie elektrowni jądrowej w swoim kraju. Jest ona częścią programu zmniejszenia zależności Białorusi od dostaw gazu ziemnego z Rosji.

Budowa nie jest jeszcze ukończona, jej uruchomienie było planowane na połowę 2019 roku, ale wciąż to się nie stało.

Koronawirus w Polsce

Sytuacja w naszym kraju wciąż jest dramatyczna. Podano dzisiaj nowe informacje o zarażonych.

Czy są jakieś promocje w Biedronce na majówkę?

Tak, jest ich wiele. Jedną z nich jest duży kwiatek monstera w świetnej cenie.

Czy wybory odbędą się 10 maja?

Cały czas trwa batalia. Dużo zależy w tej sprawie od Jarosława Gowina.