Widal.plPolitykaKim jest Jacek P. zatrzymany razem z byłym ministrem Sławomirem N. za korupcję?

Kim jest Jacek P. zatrzymany razem z byłym ministrem Sławomirem N. za korupcję?

Kim jest Jacek P., który został zatrzymany razem z byłym ministrem transportu Sławomirem N.? Biznesmen z Gdańska jest dowodem na to, że najciemniej jest pod latarnią. Organizował bowiem… szkolenia dla policji, w których podawał jak wykryć przestępstwa podatkowe!

Jacek P. został zatrzymany przez CBŚ razem ze Sławomirem N. oraz byłym dowódcą JW “GROM” Dariuszem Z. Mężczyznom postawiono zarzut w związku z podejrzeniem korupcji, kierowania zorganizowaną grupą przestępczą i prania brudnych pieniędzy.

Kim jest Jacek P. zatrzymany razem z były ministrem Sławomirem N. za korupcję?

Zatrzymanie mężczyzn jest skutkiem dużego międzynarodowego śledztwa, prowadzonego przez wspólny zespół prokuratorów z Polski i Ukrainy a także funkcjonariuszy CBA oraz ukraińskiej służby antykorupcyjnej NABU. Wspomniana trójka miała być członkami zorganizowanej grupy przestępczej.

Kim dokładnie jest Jacek P., który także został zatrzymany? Otóż, według serwisu money.pl, Jacek P. prowadzi w Gdańsku firmę zajmującą się doradztwem księgowym. Pod koniec 2019 r. jego firma szkoliła policjantów ze zwalczania przestępczości podatkowej.

W październiku i listopadzie 2019 r. w Kartuzach oraz w Mielnie firma Jacka P. prowadziła dla policji szkolenia ze zwalczania przestępczości podatkowej, rozpoznawania nieprawidłowości oraz przestępstw na szkodę interesów finansowych UE. Podczas szkoleń poruszano szczególności tematykę oszustw w wewnątrzwspólnotowym obrocie towarami i usługami, zwrot nienależnych podatków i akcyzy. Przedstawiano zatem mechanizm karuzeli podatkowej, którą według oskarżeń Jacek P., tworzył razem ze Sławomirem N. (byłym ministrem transportu, budownictwa i gospodarki morskiej w latach 2011-2013 w rządzie Donalda Tuska) i Dariuszem Z.

Aktualne informacje w tej sprawie będą na bieżąco pojawiały się na WIDAL.PL.

Co także na WIDAL.PL?

Jacek Kurski drugi raz wziął ślub kościelny! Co na to katolicki publicysta Tomasz Terlikowski?

Jacek Kurski drugi raz w swoim życiu wziął ślub kościelny! Były prezes Telewizji Polskiej, a obecnie doradca zarządu poślubił swoją wieloletnią partnerkę Joannę. Ceremonia ślubna odbyła się przed ołtarzem w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach.

Kolejna molestowana dziewczynka. Tym razem także winna jest matka i dziadek dziewczynki?

Kolejna molestowana dziewczynka. Kilka dni temu pisaliśmy o historii dziewczynki, która padła ofiarą pedofilii gdzie w całą sprawę zamieszana była matka dziewczynki oraz jej koledzy od kieliszka. Teraz historia jest jeszcze bardziej bulwersująca.