Widal.plPolitykaJutro dymisja Zbigniewa Ziobry? Jest kandydatura na następcę!

Jutro dymisja Zbigniewa Ziobry? Jest kandydatura na następcę!

Czy jutro uskuteczni się dymisja Zbigniewa Ziobry ze stanowiska ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego? Wszystkie zakulisowe informacje właśnie to sugerują, a na dodatek jest już konkretna kandydatura na następcę Ziobry w resorcie sprawiedliwości.

Jutro, czyli w poniedziałek zbierze się kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości, które zdecyduje o losie ministra sprawiedliwości. O jego potencjalnej dymisji mówi się już od kilku dni.

Jutro dymisja Zbigniewa Ziobry? Jest kandydatura na następcę!

Według informacji “Wprost”, portalu “dorzeczy.pl” i telewizji Polsat, są dwie konkretne kandydatury na nowego ministra sprawiedliwości. Jedną z nich jest wiceszef sejmowej komisji sprawiedliwości Przemysław Czarnek, a drugą posłanka PiS i przewodnicząca komisji śledczej ds. Amer Gold Małgorzata Wassermann.

To z tej dwójki kierownictwo rządzącej partii jutro ma wybrać nowego ministra sprawiedliwości i zarazem prokuratora generalnego.

Pozycja Zbigniewa Ziobry w Zjednoczonej Prawicy zrobiła się niepewna po przygotowaniu przez Prawo i Sprawiedliwość ustawy dotyczącej praw zwierząt, szumnie nazwanej “Piątką dla zwierząt”. Lider Solidarnej Polski stoi w opozycji do pomysłu Prawa i Sprawiedliwości i nie zamierza popierać tej ustawy, czym wzbudza złość prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Czy zatem jutro poznamy nowego ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego?

Co także na WIDAL.PL?

Koronawirus w Polsce: znowu prawie 1000 zarażeń jednej doby!

Raport z 20 września odnośnie koronawirusa w Polsce. Ministerstwa Zdrowia przekazało pełne dane z dzisiejszego dnia. Standardowo otrzymaliśmy informacje na temat nowych stwierdzonych zakażeń oraz kolejnych ofiarach śmiertelnych.

Huragan nadciąga nad Europę. Na co musimy się przygotować w najbliższych dniach?

Huragan nadciąga nad Europę. Nie da się ukryć, że coraz mocniej będziemy odczuwać skutki ocieplenia klimatu. Co za tym idzie musimy się przygotować na to, że co jakiś czas będziemy się zmagać z ekstremalnymi zjawiskami atmosferycznymi.

Magdalena Środa w bardzo mocnych i odważnych słowach o Kindze Dudzie. Czy publicystka aby nie przesadziła?

Magdalena Środa w bardzo mocnych i odważnych słowach o Kindze Dudzie. Publicystka bez ogródek wyraziła swoje zdanie na temat córki Andrzeja Dudy.

Druga fala koronawirusa w Europie. Na co musimy się przygotować?

Druga fala koronawirusa w Europie już nadeszła.Epidemiolodzy i eksperci chorób zakaźnych nie mają dobrych wieści.Według nich okres jesienno-zimowy będzie czasem, w którym pandemia wejdzie w nową fazę. Spowoduje to pogorszenie obecnej sytuacji.