Widal.plPolitykaJadwiga Emilewicz opuszcza Porozumienie Jarosława Gowina. Będzie bezpartyjna w PiS!

Jadwiga Emilewicz opuszcza Porozumienie Jarosława Gowina. Będzie bezpartyjna w PiS!

Jadwiga Emilewicz opuszcza Porozumienie Jarosława Gowina. Będzie bezpartyjna w PiS!
Foto: Facebook/ Jadwiga Emilewicz

Jadwiga Emilewicz opuszcza Porozumienie Jarosława Gowina! Minister rozwoju w rządzie Mateusza Morawieckiego przechodzi do partii rządzącej, gdzie oficjalnie rzekomo będzie “bezpartyjna”.

Roszady między Porozumieniem a PiS związane są rozmowami koalicyjnymi w Zjednoczonej Prawicy. Liderzy Prawa i Sprawiedliwości, Porozumienia Jarosława Gowina i Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry od kilkunastu dni prowadzą ostre negocjacje dotyczące funkcjonowania rządu.

Jadwiga Emilewicz opuszcza Porozumienie Jarosława Gowina. Będzie bezpartyjna w PiS!

Emilewicz jest pierwszą poważną postacią z Porozumienia, która opuszcza partię Jarosława Gowina. Minister rozwoju o swojej decyzji poinformowała opnie publiczną za pomocą mediów społecznościowych:

“Podjęłam decyzję o opuszczeniu Porozumienia Jarosława Gowina. Po wielu latach wspólnej pracy nie jest to decyzja łatwa, ale spośród dostępnych możliwości najrozsądniejsza i – jak sądzę – najuczciwsza. Fakt, że w dwóch bardzo poważnych kryzysach ostatnich miesięcy, które poważnie zagroziły trwaniu ZP znaleźliśmy się po przeciwnych stronach sporu nie jest – w moim przekonaniu – kwestią przypadku, ale zasadniczych różnic w rozumieniu politycznych celów i metod.

Emilewicz nie ukrywa, że nie była w stanie dojść do porozumienia z liderem swojej partii – Jarosławem Gowinem:

“Z Jarosławem Gowinem nie zgadzałam się ani w maju, gdy wewnątrzkoalicyjny spór o termin wyborów postanowił przenieść na forum publiczne, ani teraz gdy w krytycznym dla ZP głosowaniu nad ustawą o ochronie zwierząt podjął decyzję o wstrzymaniu się od głosu ponownie ryzykując stabilność i istnienie koalicji rządzącej. Biorąc pod uwagę skalę stojących przed Polską wyzwań decyzje zagrażające stabilności rządu uważam za fundamentalnie błędne i nie mogę się pod nimi podpisać.

Wiem, że Jarosław Gowin inaczej rozumie i ocenia te działania, wiem, że chodzi o kwestie całkowicie podstawowe, wiem również, że uzgodnienie naszych stanowisk nie jest możliwe. Jestem wiceprzewodniczącą Porozumienia – partii, w której nazwie znajduje się nazwisko Jarosława Gowina. Wydaje mi się, że uczciwość nakazuje opuścić podobną partię gdy przestajemy utożsamiać się z linią jej lidera.

Bardzo dziękuję wszystkim członkom Porozumienia za możliwość wspólnej pracy dla Polski. Zapewniam, że choć już z zewnątrz, to nadal z wielką życzliwością obserwować będę dalsze losy Porozumienia, partii, którą miałam zaszczyt zakładać i współtworzyć i której – mimo dzielących nas różnic – zawsze będę dobrze życzyć.

Podjęłam decyzję o opuszczeniu Porozumienia Jarosława Gowina. Po wielu latach wspólnej pracy nie jest to decyzja łatwa,…

Opublikowany przez Jadwiga Emilewicz Piątek, 25 września 2020

Co także na WIDAL.PL?

Jarosław Kaczyński w rządzie. Ile zarobi na nowym stanowisku?

Jarosław Kaczyński w rządzie. Ta informacja z pewnością poruszyła część społeczeństwa. Jednak wielu obywateli zastanawia się co skłoniło prezesa do takiego kroku.

Jest polski lek na koronawirusa! Zostanie podany 400 osobom. Czy jest nadzieja na koniec epidemii?

Jest polski lek na koronawirusa! Mimo, że cały czas słyszymy o rekordach zakażeń na COVID-19 wydaje się, że widzimy światełko tunelu. Jak ogłosił na konferencji prasowej dr Grzegorz Czelej “Mamy lek, polski lek na COVID-19, który działa” . Jednak jak to dokładnie wygląda oraz od kiedy będzie wprowadzany na ryenk?