Widal.plJarosław KaczyńskiJarosław Kaczyński w rządzie. Ile zarobi na nowym stanowisku?

Jarosław Kaczyński w rządzie. Ile zarobi na nowym stanowisku?

Jarosław Kaczyński w rządzie. Ile zarobi na nowym stanowisku?
Foto: Screen Instagram/jaroslaw.kaczynski_

Jarosław Kaczyński w rządzie. Ta informacja z pewnością poruszyła część społeczeństwa. Jednak wielu obywateli zastanwia się co skłoniło prezesa do takiego kroku.

Jak się okazuje być może była to kwestia finansowa. Nowe stanowisko bowiem wiąże się z bardzo intrantnym wynagrodzeniem. Ile zatem zarobi Jarosław Kaczyński w swojej nowej pracy?

Jarosław Kaczyński w rządzie. Ile zarobi?

Jarosław Kaczyński w rządzie. To już wiadomo. Nie raz już także udowodnił, że to do niego należy ostanie zdanie w wielu ważnych kwestiach. Jednak od uroczystości wręczenia Andrzejowi Dudzie uchwały PKW, potwierdzającej wybór na prezydenta, Jarosław Kaczyński jakby usunął się w cień.

Wygląda jednak na to, że niedługo ta sytuacja uleganie zmianie. Jak wynika z zapowiedzi Ryszarda Terleckiego prezes PiS najprawdopodobniej zostanie wicepremierem. Wicemarszałek Sejmu powiedział:


Wszystko na to wskazuje.

Okazuje sie, że jeżeli Jarosław Kaczyński obejmie stanowisko wicepremiera to jego dotychczasowe wynagrodzenie wzrośnie prawie dwukrotnie. Do tej pory zarabiał on około 8 000 zł brutto miesięcznie. Na nowym stanowisku jego wynagrodzenie może wynosić nawet ok. 15 000 zł.

Członkowie Rady Ministrów mogą także liczyć na dodatki stażowe czy nagrody jubileuszowe. Dodatkowo posłowie i senatorowie mają prawo do bezpłatnego przejazdu środkami publicznego transportu zbiorowego na terenie całego kraju, przelotów w krajowym przewozie lotniczym oraz bezpłatnych przejazdów środkami publicznej komunikacji miejskiej.

Warto także wspomnieć, że oprócz wysokich zarobków i diety poselskiej w wysokości 2 500 zł, polityk pobiera również bardzo wysoką emeryturę, wynoszącą ok. 6 900 zł miesięcznie.

Kryzys w PiS-ie?

W zeszły czwartek rano Polska Agencja Prasowa podała informację, że Jarosław Kaczyński wejdzie do rządu.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński ma wejść do rządu i zostać szefem komitetu ds. bezpieczeństwa. Będzie nadzorował resort sprawiedliwości, MON oraz MSWiA.

Jarosław Kaczyński ostatni raz zasiadał w rządzie 13 lat temu. Wtedy to był premierem w rządzie Prawa i Sprawiedliwości. W 2006 roku zastąpił na stanowisku Kazimierza Marcinkiewicza.

Ubiegły tydzień nie był łatwy dla obozu rządzącego. PiS zmagał się z oważnym kryzysem. Głośno było o tym, że Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry odmówiła poparcia ustawy, która gwarantowała urzędnikom bezkarność.

Wkrótce konflikt zaognił się, gdy okazało się, że politycy Solidarnej oraz Porozumienia Jarosława Gowina nie popierają ustawy zakazującej m.in. hodowli zwierząt na futra. Jednak partiom udało się dojść do porozumienia, w wyniku trwającego aż cztery godziny spotkaniu Kaczyńskiego i Ziobry.

Zobacz także na WIDAL.pl

Jest polski lek na koronawirusa! Zostanie podany 400 osobom. Czy jest nadzieja na koniec epidemii?

Jest polski lek na koronawirusa! Mimo, że cały czas słyszymy o rekordach zakażeń na COVID-19 wydaje się, że widzimy światełko tunelu. Jak ogłosił na konferencji prasowej dr Grzegorz Czelej “Mamy lek, polski lek na COVID-19, który działa” . Jednak jak to dokładnie wygląda oraz od kiedy będzie wprowadzany na ryenk?

Pacjent zmarł, ponieważ gdański szpital nie udzielił mu pomocy. Skandal w poczekalni czy norma?

Pacjent zmarł, ponieważ gdański szpital nie udzielił mu pomocy. Do skandalicznej sytuacji doszło w gdańskim szpitalu psychiatrycznym. Kilka godzin w poczekalni spędził pacjent z padaczką alkoholową, który czekał na przyjęcie.

Ogromny ilość zachorowań na koronowariusa. Możliwe zamknięcie szkół?

Ogromny ilość zachorowań na koronowariusa w ostatnich dniach. W związku z tym coraz bardziej prawdopodobna staje się wizja ponownego zamknięcia szkół.