Widal.plPolitykaGrzegorz Schetyna grzmi: “To polityczne samobójstwo opozycji!”

Grzegorz Schetyna grzmi: “To polityczne samobójstwo opozycji!”

Grzegorz Schetyna od dłuższego czasu nie jest szefem Koalicji Obywatelskiej czy PO. Jednak wciąż pozostaje aktywny politycznie. Postanowił również zabrać głos na palący temat podwyżek dla polityków.

Przypomnijmy, że według nowego projektu, który poparły wszystkie partie oprócz Konfederacji, wszyscy politycy otrzymają podwyżki. Wzrosną również subwencje partyjne. Wszystko w czasie kryzysu związane z pandemią koronawirusa.

Grzegorz Schetyna bezlitosny

Grzegorz Schetyna chętnie ocenia działanie swoich kolegów partyjnych i swojego następcy, Borysa Budki. Tym razem skomentował poparcie KO projektu podwyżek.

Rozmawiałem z sekretarzem klubu i powiedziałem, że nie będę głosował za tym projektem. Namawiam, żeby go odrzucić. To prowokacja przeciw opozycji. Uderzenie w jedyną partię, która może zagrozić obecnej władzy, to jest prowokacja Kaczyńskiego

– ocenia Schetyna.

Nie można dać się wprowadzać w polityczną grę Kaczyńskiego, w podział i uderzenie w Koalicję Obywatelską. Trzeba tę sytuację naprawić, przeprosić Polaków za to, co się stało i powiedzieć, że to niewybaczalny błąd

– podkreśla były szef Platformy.

“To polityczne samobójstwo”

Schetyna dodał w TVN24, że decyzja o poparciu projektu PiS dotycząca podwyżek dla parlamentarzystów to “polityczne samobójstwo opozycji”. Trudno się dziwić tym słowom skoro moment podwyżek został tak fatalnie wybrany.

W myśl ustawy poszczególni urzędnicy zarobią:

  • prezydent: 25 981 zł brutto (obecnie 12,6 tys. zł brutto)
  • pierwsza dama: 18 tys. zł brutto (obecnie bez pensji)
  • marszałkowie Sejmu i Senatu: 21 984 zł brutto (obecnie 14 tys. zł brutto)
  • wicemarszałkowie Sejmu i Senatu: 17 987 zł brutto (obecnie 12 tys. zł brutto)
  • premier: 21 984 zł brutto (obecnie 11 tys. zł brutto)
  • ministrowie: 17 987 zł brutto (obecnie 10,1 tys. zł brutto)
  • wiceministrowie: 16 988 zł brutto (obecnie 8 tys. zł brutto)
  • wojewodowie: 14 989 zł brutto (obecnie 11-12 tys. zł brutto)
  • wicewojewodowie: 12 990 zł brutto (obecnie 11 tys. zł brutto)
  • posłowie i senatorowie 12 600 zł brutto (obecnie 8 tys. zł brutto)

Zobacz również na WIDAL.PL

Spięcia na linii Zachód-Białoruś. Łukaszenka ostrzega przed czołgami i samolotami! Do czego dojdzie?

Nie ustają spięcia na linii Zachód-Białoruś. Prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenka ostrzegł swoich zwolenników o rzekomej mobilizacji zbrojnej i wojsku, które jest gotowe wkroczyć na teren kraju z zagranicy.

Lara Gessler i Piotr Szeląg idą w ślad za Majdanami. Nie ochrzczą dziecka?

Lara Gessler i Piotr Szeląg spodziewają się swojego pierwszego dziecka. W kwietniu córka najpopularniejszej polskiej restauratorki ogłosiła w swoich mediach społecznościowych, że jest w ciąże.

Kidawa-Błońska o rezygnacji w wyborach prezydenckich: Nie czuła wsparcia partii?

Małgorzata Kidawa-Błońska opowiedziała o rezygnacji w wyborach prezydenckich, w których w ostatniej chwili zastąpił ją Rafał Trzaskowski. Była kandydatka Koalicji Obywatelskiej w rozmowie z Piotrem Witwickim z Polsat News przyznała, że nie czuła wsparcia swojej partii.