Widal.plOgólneZarażony pasażer podróżował busem. Kto z nim podróżował musi szybko się zgłosić

Zarażony pasażer podróżował busem. Kto z nim podróżował musi szybko się zgłosić

Zarażony pasażer koronawirusem podróżował busem z Warszawy do Zakopanego. Sanepid wydał oficjalne oświadczenie, w którym domagają się, aby wszyscy inni zgłosili się niezwłocznie!

Dnia 19 marca busem firmy Flixbus przetransportowała się chora osoba z Warszawy do Krakowa, u której wykryto obecność koronawirusa. Jednakże czy wiedziała, że była zakażona przed wyjazdem, nie jest znane.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie prosi pasażerów, którzy w dniu 19.03.2020 r. podróżowali autobusem należącym do Firmy FLIXBUS nr kursu P6 relacji Warszawa – Zakopane przez Radom, Kielce, Kraków – wyjazd z Warszawy o godz. 23.45 o niezwłoczny kontakt z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną zgodnie z właściwością regionu zamieszkania.Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie informuje, że u jednego z pasażerów podróżujących tym autokarem stwierdzono COVID 19, w związku z powyższym wszyscy pasażerowie autobusu powinni poddać się kwarantannie.”

-oficjalny komunikat Państwowej Inspektor Sanitarnej w Krakowie.

Czy zarażony pasażer naraził innych?

Jeżeli się okaże, że osoba ta wiedziała, że była przed wyjazdem chora i zaraziła innych podróżujących. W konsekwencji będą oni mogli ubiegać się o odszkodowanie. Pomimo to najpewniej zbadano ją na obecność wirusa SAR-Cov-19 dopiero w Krakowie. Jednakże o dalszym stanie zdrowia zakażonego nie podali żadnych informacji.

Najważniejsze jest jednak, aby wszyscy poddali się niezwłocznie kwarantannie i zgłosili do sanepidu. Jeżeli podejrzewasz u siebie jakiekolwiek objawy lub u swoich bliskich, jak najprędzej odizoluj się dla bezpieczeństwa swojego i innych. Po oficjalne informacje w sprawie koronawirusa przesyłamy do  strony Ministerstwa Zdrowia