Widal.plOgólneKolejna ofiara koronawirusa w Polsce. Zwiększa się ilość zarażonych, ich liczba zbliża się do tysiąca

Kolejna ofiara koronawirusa w Polsce. Zwiększa się ilość zarażonych, ich liczba zbliża się do tysiąca

Kolejna ofiara koronawirusa w Polsce stała się faktem. Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że zmarł 71-latek. Jego stan był ciężki, miał również choroby współistniejące. Takie informacje podało Ministerstwo Zdrowia.

Pacjent zmarł w szpitalu w Cieszynie. Do tej pory jest to 10 potwierdzony przypadek śmierci z powodu koronawirusa.

Kolejna ofiara koronawirusa w Polsce to 71-latek z Cieszyna

Ministerstwo Zdrowia lakonicznie poinformowało o śmierci kolejnej ofiary, nie podając szerszych informacji.

Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Cieszynie zmarła dziesiąta osoba zakażona koronawirusem. To 71-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące. Pacjent, który dziś rano został hospitalizowany w szpitalu w Poznaniu w związku z potwierdzeniem zakażenia koronawirusem, był zameldowany w woj. wielkopolskim, ale przebywał na terenie woj. zachodniopomorskiego. W związku z powyższym został ujęty w statystykach zakażeń dla tego województwa i wycofany ze statystyki woj. wielkopolskiego.

– napisało na Twitterze ministerstwo.

Mężczyzna w podeszłym wieku, który został przewieziony do Szpitala Śląskiego w Cieszynie zmarł 24 marca. Mężczyzna był zakażony koronawirusem, w szpitalu przebywa też jego żona. Jest hospitalizowana w Szpitalu Śląskim.

W Polsce zwiększa się liczba zarażonych

Ministerstwo Zdrowia wciąż informuje o nowych przypadkach zarażonych, sam minister Szumowski twierdzi, że w najbliższym czasie możemy się spodziewać “dobrych, kilku tysięcy nowych zakażonych”

Mamy 40 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 37 osób z woj. mazowieckiego, 2 osób z woj. lubuskiego i 1 osoby z woj. małopolskiego

– poinformowało MZ również na Twitterze.

Wszyscy specjaliści potwierdzają, że najlepszym sposobem na powstrzymanie epidemii w Polsce jest siedzenie w domu. Obecnie wprowadzono wiele obostrzeń dla Polaków, którzy nie mogą od tej pory gromadzić się w liczbie większej niż 2 osoby. Wyjątkiem jest rodzina. Ponadto wychodzić z domu można jedynie w określonych okolicznościach: do pracy, do sklepu spożywczego lub do lekarza. Na razie takie przepisy będą obowiązywać do Wielkanocy. Jak długo będą trwać od tego ile potrwa zaraza.