Widal.plPolitykaWyciekł pakiet do głosowania w wyborach! Poczta zawiadamia ABW!

Wyciekł pakiet do głosowania w wyborach! Poczta zawiadamia ABW!

Wyciekł pakiet do głosowania w wyborach prezydenckich! Dokumenty mają być dostarczane przez listonoszy podczas majowych wyborów!

Informację o wycieku pakietu do głosowania podało radio RMF FM. W pakiecie do głosowania znajduje się karta do głosowania, oświadczenie o osobistym i tajnym oddaniu głosu, instrukcja i zestaw kopert. Wybory mają odbyć się 10 maja.

Wyciekł pakiet do głosowania w wyborach!

Wzór karty do głosownia w wyborach prezydenckich w Polsce udostępnił w mediach społecznościowych dziennikarz RMF FM Patryk Michalski.

Zamieścił on listę kandydatów oraz oświadczenie, a także poinformował, że pakiet najprawdopodobniej wyciekł z firmy, która odpowiadała za ich przygotowanie.

Sprawę wycieku pakietu wyborczego Poczta Polska przekazała Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. ABW dalej będzie zajmowało się sprawą

Jak doszło do wycieku?

O tym, w jaki sposób doszło do wycieku pakietu wyborczego poinformowało radio RMF FM.

Pakiet do głosowania korespondencyjnego zaprezentował wczoraj europoseł i kandydat na Prezydenta RP Stanisław Żółtek. Powołał się on na otrzymanie dokumentów od jednej z podkrakowskich firm, która realizowała usługę pakowania pakietów przed wysyłka do obywateli.

Według informacji Stanisława Żółtka, do firmy tej przyjechało pięć milionów pakietów do głosowania w wyborach prezydenckich do spakowania. Były pakowane bez żadnego nadzoru, więc wyniesienie ich poza firmę nie było kłopotem dla osoby, która chciała tego dokonać.

Autentyczność pakietów wyborczych nieoficjalnie została potwierdzona przez Ministerstwo Aktywów Państwowych. Sprawa będzie teraz przejęta przez ABW.

Andrzej Duda śpiewał o koronawirusie?

Prezydent zaprezentował piosenkę o koronawirusie. Nagranie podbija internet.

Koronawirus w Polsce

Sytuacja w naszym kraju wciąż jest dramatyczna. Podano dzisiaj nowe informacje o zarażonych.

Czy wybory odbędą się 10 maja?

Cały czas trwa batalia. Dużo zależy w tej sprawie od Jarosława Gowina.