Widal.plAndrzej DudaW duńskich Milionerach padło pytanie o Andrzeja Dudę. Czy udało się na nie odpowiedzieć?

W duńskich Milionerach padło pytanie o Andrzeja Dudę. Czy udało się na nie odpowiedzieć?

W duńskich Milionerach padło pytanie o Andrzeja Dudę. Format cieszy się dużą popularnością na całym świecie. Następnie brytyjski teleturniej doczekał się licznych lokalnych wersji, w tym duńskiej.

Program w oryginale nadawany był w latach 1998-2014. Od czasu premiery w Wielkiej Brytanii lokalne wersje programu były emitowane w ponad 100 krajach.

W Polsce „Milionerów” prowadzi uwielbiany przez widzów Hubert Urbański. Premiera miała miejsce w 1999 roku. Następnie, emisje były wznawiane w latach 2008 i 2017.


W duńskiej telewizji o zasięgu krajowym, gdzie transmitowany jest “Hvem vil være millionær?”, pojawił się polski akcent. W niedzielnym odcinku programu padło pytanie o naszego prezydenta. Uczestniczką była Rebeka z Soborg, która dopiero co ukończyła studia weterynaryjne.

W duńskich Milionerach padło pytanie o Andrzeja Dudę


Okazuje się jednak, że sprawiło ono uczestniczce spore problemy. Wydaje się, że obcokrajowcy znają Polskę na arenie międzynarodowej, a przynajmniej tej europejskiej. Czy Dunka jest wyjątkiem potwierdzającym regułę? A może jednak cudzoziemcy nic nie wiedzą o naszym kraju? Świadczyć może o tym właśnie pytanie, które padło podczas teleturnieju. Było to dziewiąte pytanie w całej konkurencji. Wydawać by się mogło, że jest ono banalnie proste. Zwłaszcza, że dotyczyło ono niedalekiej przeszłości.

Pytanie dokładnie brzmiało: Którego kraju głową państwa został wybrany Andrzej Duda w 2020 roku?

Sugerowane przez prowadzącego odpowiedzi to: Czechy, Polska, Estonia oraz Chorwacja. 

Zaskoczona dziewczyna sama nie mogła zdecydować się na żadną z czterech odpowiedzi. Uczestniczka skorzystała z koła ratunkowego i zdecydowała się na telefon do przyjaciela. Pod nim czekał jej tata. 

Niestety, mężczyzna również nie znał odpowiedzi. Jednak po krótkiej dyskusji, zasugerował córce, że Duda jest prezydentem Czech. Kobieta go posłuchała i odpadła z programu tracąc 15 tysięcy koron. Grę skończyła z sumą gwarantowaną wynoszącą 5 tys. koron. W tej edycji programu uczestnicy stają do walki o milion koron.

Podsumowując, można powiedzieć, że trzeba trzymać rękę na pulsie i orientować się w polityce krajów, które nie graniczą z naszym własnym. Przynajmniej Dunka będzie już wiedziała, którego państwa przywódzcą jest Andrzej Duda.

Co jeszcze na WIDAL.PL?

TVP zerwało współpracę z Anną Muchą! Co się stało?

TVP zerwało współpracę z Anną Muchą. W poniedziałkowy wieczór Anna Mucha zamieściła na swoim instagramowym profilu wpis, którego nikt się nie spodziewał.

Sanepid: Hotel w którym przebywała Krystyna Pawłowicz działa zgodnie z prawem

Działalność hotelu Malinowy Zdrój w Solcu-Zdroju w woj. świętokrzyskim jest zgodna z prawem. Obostrzenia epidemiczne nie były jednak łamane – wynika ze wstępnej kontroli sanepidu.

Aleksander i Jolanta Kwaśniewscy zakażeni koronawirusem! Jak czuje się była para prezydencka?

Aleksander i Jolanta Kwaśniewscy zakażeni koronawirusem! Były prezydent wraz z małżonką nie uniknęli zakażenia. Mimo, że starali się zachować wszelkie zasady bezpieczeństwa to nikt nie może czuć się w pełni bezpieczny.