Widal.plKrystyna PawłowiczSanepid: Hotel w którym przebywała Krystyna Pawłowicz działa zgodnie z prawem

Sanepid: Hotel w którym przebywała Krystyna Pawłowicz działa zgodnie z prawem

Hotel w którym przebywała Krystyna Pawłowicz. Działalność hotelu Malinowy Zdrój w Solcu-Zdroju w woj. świętokrzyskim jest zgodna z prawem. Obostrzenia epidemiczne nie były jednak łamane – wynika ze wstępnej kontroli sanepidu.

Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Busku-Zdroju Krzysztof Socha powiedział, że kontrolę w hotelu przeprowadzono w związku z informacjami od mediów o pożarze w hotelu. W tym czasie przebywało w którym przebywało w tym czasie około 100 gości.

“Z przeprowadzonej w poniedziałek kontroli wynika, że spółka Malinowe Hotele zarejestrowana u wojewody świętokrzyskiego, prowadzi działalność leczniczą w zakresie ambulatoryjnych usług leczniczych, w tym rehabilitacji medycznej. Wszystkie osoby, które tam przebywają, mają skierowanie na zabiegi rehabilitacyjne”


Żadnych zastrzeżeń w urzędnikach nie budzi jednak fakt, że hotel zapewniał nocleg pacjentom.

“W rozporządzeniu dotyczącym ograniczeń, zakazów i nakazów jest mowa, że pacjenci i ich opiekunowie mogą mieszkać w podmiocie wykonującym działalność leczniczą i świadczącym usługi z zakresu opieki zdrowotnej. Jest to zgodne z rozporządzeniem. Działalność, którą prowadzi spółka Malinowe Hotele jest działalnością, która nie łamie ograniczeń wynikających z rozporządzenia”

Hotel w którym przebywała Krystyna Pawłowicz

O tym, że w hotelu Malinowy Zdrój doszło do ewakuacji gości, w tym sędzi TK Krystyny Pawłowicz, podało w sobotę “Echo Dnia”. Niedługo później, informację przekazywały już media ogólnopolskie. Pawłowicz, odnosząc się do informacji o jej pobycie w hotelu Malinowy Zdrój, potwierdziła, że przebywa tam w celach leczniczych.

Dyrektor hotelu Paweł Patrzałek zaznaczył, że w sobotę doszło do zwarcia instalacji elektrycznej w skrzynce rozdzielczej.

“Ta skrzynka się nam troszkę spaliła i zadymiła się część rehabilitacyjna w hotelu, czyli oddzielny boczny budynek w części hotelowej. Musieliśmy wezwać straż pożarną, dlatego że to zadymienie było dość duże. Nie było pożaru jako takiego, ale przyjechała straż pożarna i pomogła nam oddymić te pomieszczenia”

Dodał jednak, że w tym czasie zabiegi miało kilku gości. Zostali oni poproszeni o opuszczenie części rehabilitacyjnej i przejście do hotelowej.

“Po dwóch godzinach udało nam się to wszystko oddymić. Natomiast nie było żadnej ewakuacji hotelu czy gości, którzy czekali w tym czasie w pokojach w niezadymionej części hotelowej. Nie byli w żaden sposób zagrożeni”

Dyrektor zapewnił, że jego placówka prowadzi działalność leczniczą i działa zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Co jeszcze na WIDAL.PL?

Koronawirus w Polsce: nieznaczny wzrost zarażeń w porównaniu z poniedziałkiem

Koronawirus w Polsce. Raport z 9 lutego odnośnie koronawirusa w Polsce.

Będzie przywrócenie obostrzeń?! Olga Semeniuk nie pozostawia złudzeń i ostrzega

Będzie przywrócenie obostrzeń?! Okazuje się, że mimo iż wiele branż wciąż nie ma zgody na wznowienie działalności to te, które ja otrzymały muszą mieć się na baczności. Wynika to z tego, że rząd nie wyklucza kolejnego lockdownu.

Aleksander i Jolanta Kwaśniewscy zakażeni koronawirusem! Jak czuje się była para prezydencka?

Aleksander i Jolanta Kwaśniewscy zakażeni koronawirusem! Były prezydent wraz z małżonką nie uniknęli zakażenia.