Widal.plOgólneTerrorysta ISIS w Polsce! Został zatrzymany przez Straż Graniczną!

Terrorysta ISIS w Polsce! Został zatrzymany przez Straż Graniczną!

Terrorysta ISIS w Polsce! Wygląda na to, że w naszym kraju udaremniono próbę organizacji zamachów terrorystycznych szykowanych przez obywatela Libanu.

Straż Graniczna w porozumieniu z Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymały Libańczyka, którego działalność mogła stanowić zagrożenie o charakterze terrorystycznym dla naszego kraju.

Terrorysta ISIS w Polsce

Sprawa miała miejsce 16 kwietnia. W tym dniu Straż Graniczna w porozumieniu z ABW zatrzymała obywatela Libanu, który stanowił realne zagrożenie terrorystyczne. Jak wynika z informacji zgromadzonych przez ABW, Libańczyk planował na terenie Polski i innych krajów Unii Europejskiej serię zamachów terrorystycznych.

Człowieka tego łączyła więź rodzinna z terrorystami z tak zwanego Państwa Islamskiego, które walczy o wolność na terenie Syrii i Iraku.

Libańczyk na terenie naszego kraju wykorzystywał łącze internetowe do komunikowania się z Państwem Islamskim, gdzie ustalał plan działań dotyczących organizacji zamachów terrorystycznych na terenie Europy.

Obecnie człowiek ten został osadzony w ośrodku dla cudzoziemców w Białymstoku, gdzie jest pod czujną obserwacją służb.

O zatrzymaniu Libańczyka poinformował rzecznik Ministra-Koordynatora Służb specjalnych Stanisław Żaryn:

Problem ISIS w Europie wciąż istnieje

Mimo, ze świat aktualnie żyje informacjami dotyczącymi rozprzestrzeniającej się pandemii koronawirusa SARS CoV-2, to problem terrorystów ISIS w Europie wciąż istnieje. Wyznawcy Państwa Islamskiego nie są tak aktywni jak wcześniej, bowiem społeczeństwo na całym świecie stosuje się do restrykcji dotyczących walki z koronawirusem i głównie pozostaje w domach.

To jednak nie sprawia, że terroryści z ISIS zniknęli. Cały czas panuje bowiem walka służb bezpieczeństwa w krajach całej Europy z terrorystami, którzy są tropią zagrożenie i starają się je wyeliminować jeszcze w zalążku.

Niestety, ale kolejne ataki terrorystyczne są planowane. Jednak mamy nadzieję, że takich informacji jak ta z Polski o zatrzymaniu Libańczyka będzie więcej i będziemy tym zamachom zapobiegać.