Widal.plOgólnePrzywódca Korei Północnej walczy o życie?! Zaskakujące doniesienia

Przywódca Korei Północnej walczy o życie?! Zaskakujące doniesienia

Kim Dzong Un to dyktator rządzący Koreą Północną od 9 lat. Wszystkie informacje na temat jego życia prywatnego są odpowiednio filtrowane, żeby do obywateli trafiały jedynie te, które chce. Tym razem CNN opublikował doniesienia mówiące o ciężkim stanie zdrowia przywódcy północnej Korei.

Zdaniem amerykańskie telewizji CNN, przywódca Korei Północnej poddał się poważnej operacji serca, po której jego stan zdrowia mocno się pogorszył. Lekarze rzekomo walczą o jego życie.

Kim Dzong Un bliski śmierci?

Przywódca Korei Północnej nie pojawił się ostatnio na obchodach urodzin swojego dziadka, które mają miejsce 15 kwietnia. To wywołało wzmożone spekulacje na temat jego stanu zdrowia. Dyktatora ostatnio opinia publiczna widziała na spotkaniu rządowym, wyglądał niezbyt zdrowo.

Dzień później miało dojść do poważnej operacji serca spowodowanej powodami określanymi jako “nadmierne palenie, otyłość i przepracowanie”. Po operacji Kim Dzong Un miał dojść do siebie pod opieką lekarzy w swojej willi. Po kilku dniach poinformowano, że stan Koreańczyka poprawił się, a większość zespołu lekarzy powróciła do stolicy kraju. Z przywódcą północnokoreańskim została tylko mała grupa medyków, żeby nadzorować jego powrót do zdrowia.

Korea Południowa zbadała sprawę

Telewizja CNN zwróciła się również do władz sąsiada Kim Dzong Una, Korei Południowej. Ich zdaniem stan dyktatora jest stabilny i brak jest wiarygodnych doniesień, że Kim Dzong Un walczy o życie.

Informacje o krytycznym stanie przywódcy Korei Północnej padły po raz pierwszy od urzędnika amerykańskiego wywiadu. Jednak specjaliści zaznaczają, że zdobywanie wiedzy wywiadowczej w Korei Północnej jest bardzo utrudnione z powodu mocnej izolacji tego kraju na arenie międzynarodowej.

Kim Dzong Un jest jednym z ostatnich dyktatorów

Północnokoreański przywódca pełni absolutną władzę w kraju od 17 grudnia 2011. Piastował i zajmuje następujące stanowiska:

  • naczelny dowódca Koreańskiej Armii Ludowej (od 2011),
  • pierwszy przewodniczący Komisji Obrony Narodowej (2012–2016),
  • pierwszy sekretarz (2012–2016),
  • przewodniczący Partii Pracy Korei (od 2016).

Jest synem Kim Dzong Ila, rządzącego krajem w latach 1994-2011 oraz wnukiem Kim Ir Sena, prezydenta Północnokoreańskiej Republiki Ludowej w latach 1972–1994.