Widal.plElon MuskSamochód za kryptowaluty? Tesla wprowadza płatność bitcoinem!

Samochód za kryptowaluty? Tesla wprowadza płatność bitcoinem!

Elon Musk w środę 24 marca 2021 roku poinformował, że mieszkańcy Stanów Zjednoczonych od dziś mogą kupić samochód Tesla za pomocą kryptowaluty bitcoin. Mężczyzna również zapowiedział, że zamierza rozszerzyć tę opcję na cały świat do końca obecnego roku.

Elon na swoim profilu na Twitterze poinformował dodatkowo, że bitcoiny, którymi chętne osoby zapłacą za Teslę, zostaną zatrzymane, a nie sprzedane za dolary czy inne waluty. Firma będzie je gromadzić w swoim portfelu. Dla tych, którzy śledzą poczynania firmy Tesla wiadomość ta nie powinna być zaskoczeniem. Albowiem w lutym zainwestowali oni w bitcoina 1,5 mld dolarów. Firma wtedy ogłosiła też, że w przyszłości będzie za swoje elektryczne samochody przyjmować płatności w tej kryptowalucie. Choć na określonych warunkach.

Bitcoin przyszłością

Najpopularniejsza kryptowaluta świata w 2021 r. zwiększyła swoją wartość niemal dwukrotnie po tym, jak w 2020 r. wzrosła ona czterokrotnie. Według analityka rynku kryptowalutowego powodem wzrostu wyceny bitcoina jest rosnące zainteresowanie kryptowalutą ze strony inwestorów instytucjonalnych i korporacyjnych.

Do popularyzacji bitcoina przyczynił się sam Musk. Mężczyzna od dawna pisze o krypto walutach i swoich inwestycjach na swoich portalach społecznościowych. Tym samym przyczynia się on do rozwoju danej firmy. Tesla mogłaby na kryptowalutach zarobić więcej, niż na samochodach. Zwłaszcza jeśli będzie regularnie na ten temat wypowiadał się w Internecie.

Wykresy obu firm ulegają zmianom

Na wiadomość o tym, że pierwsza tak duża firma ma zamiar akceptować płatności za pomocą najpopularniejszej z kryptowalut. Szybko zareagowali inwestorzy z całego świata. Co ciekawe reakcje na akcjach Tesli i kursie bitcoina są przeciwne. Kryptowaluta zyskuje dziś już 3,5 procent. Obecnie za jednego bitcoina trzeba zapłacić ponad 56 tysięcy dolarów co w przeliczeniu daje około 222 542,12 zł.

W przeciwnym kierunku ruszył się wykres cen akcji Tesli. Najdroższy producent samochodów na świecie jeszcze wczoraj kończył notowania na poziomie -7,8 procent. Odwrotny trend widać jednak na premarkecie, gdzie firma zyskuje 1,7 procent.

Co jeszcze na WIDAL.PL?

Akcja “Daj znać jak będziesz w domu!” Kobiety na całym świecie boją się wychodzić same z domu!

Rozpowszechniona na cały świat akcja zaczęła się od morderstwa 33 letniej kobiety. Kobiety na całym świecie uświadamiają społeczeństwu, że nie czują się bezpiecznie wracając same do domu. Dzielą są swoimi doświadczeniami oraz listą rzeczy, które robią wracając same. Każda z kobiet doskonale zna zdanie „daj znać jak będziesz w domu”, mówimy je do naszych koleżanek, czy też same je słyszymy żegnając się z kimś. To nawyk kobiet z całego świata.

Mieszkańcy Filipin zadziwiają! Nietypowa forma potwierdzenia odebrania przesyłki!

Aby udowodnić, że paczki faktycznie dotarły do odbiorców, kurierzy muszą dostarczyć zdjęcia z odbioru przesyłki. Niektórzy dostawcy i odbiorcy na Filipinach przenieśli ten prozaiczny krok na nowy poziom, zamieniając go w sesję zdjęciową. Zdjęcia krążące w mediach społecznościowych pokazują odbiorców pozujących swoim dostawcom z otrzymanymi paczkami. Ten trend swój początek miał pod koniec ubiegłego roku.

Robert Lewandowski został odznaczony przez prezydenta Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski!

Robert Lewandowski został odznaczony przez prezydenta Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Do uroczystości doszło w poniedziałek 22 marca. Do uroczystości doszło w Pałacu Prezydenckim, w którym obecny był także m.in prezes PZPN Zbigniew Boniek. Sportowiec, kapitana drużyny narodowej i piłkarza Bayernu Monachium został wyróżniony za wybitne osiągnięcia sportowe i promowanie Polski na arenie międzynarodowej.