Widal.plLGBTSąd uniewinnił działaczki społeczności LGBT! Zaskakujący wpis TVP Info!

Sąd uniewinnił działaczki społeczności LGBT! Zaskakujący wpis TVP Info!

Sędzia Agnieszka Warchoł uznała, że naklejki z wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej na tle tęczy nie są obrazą uczuć religijnych, a aktywistki, które tego czynu dokonały zostały uniewinnione. TVP Info odniosło się do całej sprawy jak i samego wyroku na swoich portalach w social mediach. Odnieśli się do prywatnego życia sędzi prowadzącej sprawę.

Proces w sprawie obrazy uczuć religijnych zaczął się dokładnie 13 stycznia 2021 r. Odbyły się dwie rozprawy. Ostatnia miała miejsce 17 lutego. Prokurator zażądała wymierzenia kary sześciu miesięcy ograniczenia wolności poprzez 30 godzin miesięcznie nieodpłatnych, kontrolowanych prac na cele społeczne. Do wniosku tego przyłączył się pełnomocnik oskarżycielki posiłkowej Kai Godek. Kobieta ta od wielu lat walczy o zniesienie aborcji i jest znana z poglądów „prolife”. Obrona oskarżonych kobiet wniosła o uniewinnienie.

Poglądy sędziny a sprawa aktywistek

Sąd stwierdził, że nie znalazł znamion przestępstwa i wskazał, że aktywistki nie kierowały się chęcią obrażenia czyichkolwiek uczuć religijnych. Kobiety nie miały zamiaru znieważenia wizerunku Matki Boskiej.

Po ogłoszeniu wyroku TVP Info dokładnie sprawdziło życiorys sędzi. W artykułach napisano, że Agnieszka Warchoł jest “konkubiną działacza pro-LGBT, radnego Koalicji Obywatelskiej w Płocku. Mariusza Pogonowskiego, który kandydował na posła do Sejmu RP z listy PO”.

TVP Info podważa autorytet sędzi?

Zdaniem portalu fakt, że kobieta obraca się w środowisku LGBT mógł wpłynąć na treść ogłoszonego wyroku. Na ich profilu na portalach społecznościowych można przeczytać zaskakujące pytanie odnośnie sprawy i autorytetu sędzi.

“Czy przy orzekaniu przez partnerkę Pogonowskiego w sprawie o obrazę uczuć religijnych przez logo LGBT mogło dojść do konfliktu interesów?”

Postępowanie w sprawie obrazy uczuć religijnych zostało rozpoczęte w kwietniu, ponieważ w nocy z 26 na 27 kwietnia 2019 r. wokół kościoła pod wezwaniem świętego Dominika w Płocku rozlepiono nalepki z wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej. Wybrane naklejki przedstawiały postaci Maryi i Dzieciątka otoczone były aureolami w barwach tęczy.

Co jeszcze na WIDAL.PL?

Afera na bydgoskim uniwersytecie! Studenci medycyny celowo ‘oblewani’?

Wykładowcy rozmawiali o tym, co w czasach pandemii jest najbardziej problematyczne w ich pracy. Jak się okazało, jest to większa zdawalność egzaminów niż w przypadku trybu stacjonarnego. Wykładowcy doszli do wniosku, że egzaminy online są złym pomysłem, bo zbyt wielu studentów je zdaje.

Wielki sweter na ołtarzu! Wiedeńska katedra zadziwia

Sweter, składający się z 80 metrów kwadratowych materiału, podobno pokazuje „priorytet rozgrzewającej miłości bliźniego”, jak donosi strona internetowa parafii katedralnej. Parafia katedralna twierdzi, że sweter jest współczesnym welonem wielkopostnym.

Kazirodztwo w “Chłopakach do wzięcia”? Uczestnicy w ogniu oskarżeń i skandal w programie

Poważne podejrzenia rzuciły cień na program emitowany na antenie Polsat Play reality show. Bohaterami programu są mieszkańcy wsi i małych miasteczek, którzy marzą aby znaleźć drugą połówkę. Już od samego początku program zyskał rzesze fanów.