Widal.plLGBTPierwszy lesbijski ślub w Polsce. Jak udało się zorganizować ceremonię?

Pierwszy lesbijski ślub w Polsce. Jak udało się zorganizować ceremonię?

Pierwszy lesbijski ślub w Polsce. Takiego wydarzenia w naszym kraju z pewnością nikt się nie spodziewał. Ślub pary homoseksualnej z pewnością przejdzie do historii.

Jak to możliwe, że mimo ogólnie panującym zasadom i zakazowi udzielania ślubów parom homoseksualnym w Łodzi doszło do ceremonii zaślubin? Czyżby doszło do złamania prawa?

Pierwszy lesbijski ślub w Polsce

Pierwszy lesbijski ślub z pewnością przejdzie do historii. Już od dłuższego czasu głośno jest o walce mniejszości seksualnych. W ostatnim czasie Renata Beger,stwierdziła, że skoro zgodnie z proponowanymi przez LGBTQ+ zasadami każdy może sam określać swoją płeć, to ona postrzega siebie nie jako kobietę a jako mężczyznę.

Wydawać się może, że słowa byłej posłanki Samoobrony, taka deklaracja to żart, to w obecnej sytuacji nie jest to śmieszne. Jak się okazuje zjawisko samo określania płci staje się coraz bardziej popularne. Przykładem tego jest między innymi ślub pary lesbijek. Katarzyna Gauza, który zgodnie z dokumentami, które ma w posiadaniu jest mężczyzną, uważa się za kobietę.

To właśnie dlatego jako mężczyzna miał możliwość zawarcia związku małżeńskiego z kobietą, Aleksandrą Knapik. Do ceremonii doszło 17 października w Urzędzie Stanu Cywilnego w Łodzi.

Właśnie dzięki dokumentom, które pozwalają na wzięcie w Polsce ślubu, mogłyśmy udać się do urzędu stanu cywilnego, żeby się zarejestrować. Urzędnik miał jednak wątpliwości, czy małżeństwo z osobą, której płeć psychiczna jest inna niż ta, która figuruje w dokumentach, może zostać uznane za ważne. Skierował sprawę do sądu rodzinnego.

Jednak aby do ślubu pary homoseksualnej mogło dojść oboje narzeczonych musiało zdobyć zgodę sądu rodzinnego. Spełnienie wszystkich niezbędnych procedur trwało dwa lata. Sąd w końcu wyraził zgodę.

Para ma już dziecko

Para podczas zaślubin miała identyczne białe sukienki oraz bukiety kwiatów. Jak mówi Pani Aleksandra do ślubu mogło dojść już wcześniej jednak ze względu na jej ciążę oraz pandemię koronawirusa wszystko się przeciągnęło.

W związku z tym, że Kasia posługuje się męskimi dokumentami, przysięgę musiała wypowiedzieć w formie męskiej. Było to pewne ustępstwo z naszej strony, ale też rozwiązanie, na które mogłyśmy się zgodzić.

Sprawa była też o tyle skomplikowana i nie codzienna , ponieważ gdyby jej mąż chciał zmienić dokumenty na żeńskie, to wtedy niestety musieliby się rozwieść.

Zobacz także na Widal.pl

Aborcja niezgodna z Konstytucją. Zapadł wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Co będzie dalej?

Aborcja niezgodna z Konstytucją. Zakaz aborcji ze względu na ciężkie i nieodwracalne wady płodu stał się rzeczywistością.

Papież Franciszek wspiera związki partnerskie osób homoseksualnych. Co na to katolicy?

Papież Franciszek wspiera związki partnerskie osób homoseksualnych. Wyznał on, że “nikt nie powinien być odrzucany i nieszczęśliwy”.

Dr Paweł Grzesiowski stracił pracę w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego. Czy to kara za krytykowanie rządzących?

Dr Paweł Grzesiowski stracił pracę w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego. Medyk nie bał się i dość krytycznie oceniał działania rządzących. Nie bał się także mówić, że w Polsce przygotowanie do walki z pandemią jest bardzo dalekie od ideału.