Widal.plPolitykaRaper nominował prezydenta. Teraz w niego uderza i tłumaczy

Raper nominował prezydenta. Teraz w niego uderza i tłumaczy

Zeus to znany raper z Łodzi, który jest na scenie muzycznej od kilkunastu lat. Ostatnio włączył się w akcję #hot16challenge i jednym z nominowanych był prezydent Andrzej Duda. Muzyk nie spodziewał się, że polityk na to odpowie.

Jest to bardzo duże zaskoczenie, wyzwanie szturmem wdarło się ze świata rapu do polityki. Mogliśmy oglądać rapującego Janusza Korwina-Mikke, który przez swój występ może popaść w tarapaty. Jego występ nie spodobał się bowiem Lewicy. W wyzwaniu wziął sam prezydent.

Zeus publikuje oświadczenie

Zeus dość krytycznie odniósł się do włączenia się przez Andrzeja Dudę do akcji.

Pytacie, czy spodziewałem się odpowiedzi prezydenta? Początkowo na pewno nie. Zwrotka, którą nagrałem, była szczerym wyrazem tego, o czym myślę od pewnego czasu dość intensywnie i wiem, że trapi to też wielu moich rodaków. Odnoszę niestety wrażenie, że takie niepokoje nie interesują rządzących naszym krajem. Nie jestem specjalistą, jeżeli chodzi o kwestie polityczne. Nie współpracuję z żadną partią polityczną i staram się raczej apelować do słuchaczy o trzeźwą ocenę sytuacji i posiadanie własnego zdania. Od zawsze interesują mnie tematy społeczne i można by powiedzieć, że jestem po prostu zwykłym, przysłowiowym “Kowalskim” , który widzi, z jakimi problemami styka się on sam, jak i jego rodzina czy znajomi. Temu dałem wyraz w moim nagraniu.

Raper sam przyznaje, że nie sympatyzuje z partią z której wywodzi się prezydent.

Nominowałem do wzięcia udziału w akcji #Hot16Challenge2 kilka osób, w tym osoby, których nagranie wydawało mi się mało prawdopodobne. Jedną z nich był właśnie prezydent Andrzej Duda. Dlaczego wydawało mi się to mało prawdopodobne? Ponieważ, jak mówiłem wcześniej – mam niestety wrażenie, że opinie takie, jak zawarta w mojej zwrotce, rządzących nie interesują. Niestety, mimo iż prezydent opublikował swoje nagranie, nadal tak uważam. Dlaczego? Odniosę się jedynie do akcji #Hot16Challenge2. Celem drugiej edycji tej akcji jest zbieranie pieniędzy dla medyków. Tłumacząc w najprostszy sposób – zbieramy pieniądze, ponieważ obecny rząd nie jest w stanie zapewnić tym ciężko pracującym ludziom ochrony, a co więcej, z tego co wiem, zabiera im nawet możliwość wypowiedzi w sprawie ich sytuacji.

Raper odnosi się krytycznie do działań rządzących i uważa, że nie powinni nagrywać się w akcji, ale przekazać większe kwoty na służbę zdrowia.

Czym jest #hot16challenge

Akcja #hot16challenge2 to inicjatywa wymierzona przeciwko COVID-19. Wszystko rozpoczęło się od raperów, którzy zaczęli zapraszać coraz to nowe osoby. W wyzwaniu wzięło udział wiele gwiazd a akcja cieszy się bardzo dużą popularnością. Jak dotąd udało się zebrać ponad 1,8 mln złotych! Kwota zostanie przekazana służbie zdrowia i pomoże w walce z koronawirusem.

Zobacz także:

Bonus BGC pozazdrościł Popkowi! Też robi MEGA formę?

Wygląda na to, że popularny w środowisku mieszanych sztuk walki Bonus BGC pozazdrościł Popkowi Monsterowi formy fizycznej. Obaj zawodnicy znani są z występów w klatce dla organizacji FAME MMA.

Psy wykrywają chorych na koronawirusa! Czy ich działania są skuteczne? Czek nas przełom?

Psy wykrywają chorych na koronawirusa to całkowity przełom w szybkim rozpoznawaniu zakażonych. Póki co psy z takimi umiejętnościami pracują na lotniku w Helsinkach.