Widal.plOgólneNiebieskie psy w Rosji. Co za tym stoi?

Niebieskie psy w Rosji. Co za tym stoi?

Niebieskie psy w Rosji. Bezpańskie psy stały się jaskrawo niebieskie „przez zanieczyszczenie odpadami chemicznymi” w pobliżu nieczynnej fabryki.

Grupę bezpańskich psów w pobliżu nieużywanej fabryki zauważyli mieszkańcy. Nietypowy kolor zwierzaków był szczególnie widoczny w zimowej aurze. Uważa się, że nietypowe ubarwienie zwierząt jest spowodowane odpadami chemicznymi w pobliżu opuszczonej radzieckiej fabryki w Dzierżyńsku.

Niebieskie psy w Rosji

Lokalne władze wybierają się w ten obszar, aby zabrać zwierzęta na kontrolę po pojawieniu się zdjęć.

Niepokojące zdjęcia psów zrobione przez mieszkańców w pobliżu zakładu Dzierżyńskoje Orgsteklo. Ta nieużywana fabryka została zamknięta z powodu problemów finansowych sześć lat temu. Jednak kiedyś był to duży zakład produkcji chemicznej kwasu cyjanowodorowego i pleksiglasu.

Zarządzający upadłością zakładu, Andrey Mislivets, zaprzeczył autentyczności zdjęć, twierdząc, że to żart. Powiedział, że bezdomne zwierzęta mogły jednak znaleźć siarczan miedzi podczas wędrówki po opuszczonych budynkach w okolicy. Ten rodzaj chemikaliów może wywoływać stan zapalny,

Być może znalazły pozostałości niektórych starych chemikaliów i tarzali się w nich. Prawdopodobnie był to siarczan miedzi.

Stwierdził komisarz.

Kilka lat temu coś podobnego wydarzyło się, gdy bezpańskie psy dostały nienaturalne “barwniki”. Musiały coś znaleźć. Nikt ich nie kontroluje.

Dodał, że nikt nie kontrolował psów, a firma nie była w stanie zapewnić chwytania i sterylizacji zwierząt.

Dlatego władze miasta Dzierżyńsk starały się o pozwolenie na wejście na teren prywatny. Planują złapać i sprawdzić zanieczyszczone psy w obiekcie z czasów radzieckich.

Urzędnicy prowadzą rozmowy z właścicielami przedsiębiorstwa na temat możliwości łapania psów. Jednak trzeba je sprawdzić, ocenić ich stan zdrowia i znaleźć przyczynę zafarbowania sierści.

Jeśli psy są zabarwione siarczanem miedzi, może to doprowadzić do uczucia pieczenia lub kłucia, które z kolei zmieniają się w zapalenie skóry.

Co jeszcze na WIDAL.PL?

Meghan Markle i Książe Harry spodziewają się drugiego dziecka! Królowa Elżbieta II wydała oświadczenie

Meghan Markle i Książe Harry spodziewają się drugiego dziecka! W związku z tym Brytyjska Rodzina Królewska wydała oświadczenie.

Szalony weekend w Zakopanym zakończy się wprowadzeniem kolejnego lockdownu? Każdy scenariusz jest teraz możliwy

Szalony weekend w Zakopanym. Weekend Walentynkowy a jednocześnie kolejny konkurs w skokach narciarskich sprowadził do Zakopanego mnóstwo turystów. Policja interweniowała aż 137 razy!

Od marca paszporty dla zaszczepionych! Gdzie będzie można polecieć?

Od marca paszporty dla zaszczepionych będą obowiązywać. Tak zwane paszporty szczepionkowo maja na celu umożliwienie i odblokowanie turystyki międzynarodowej.