Widal.plKoronawirusMorawiecki komentuje sprawę celebrytów zaszczepionych poza kolejnością. Jakie jest zdanie premiera?

Morawiecki komentuje sprawę celebrytów zaszczepionych poza kolejnością. Jakie jest zdanie premiera?

Morawiecki komentuje sprawę celebrytów zaszczepionych poza kolejnością. Co ciekawe wypowiedź premiera na temat zaszczepienia kilkunastu krewnych i znajomych Krystyny Jandy jest jednoznaczna.

Premier przekazał, że wobec poszczególnych osób zostaną wyciągnięte konsekwencje. Jego wypowiedź miała bardzo surowy ton.

Morawiecki komentuje sprawę celebrytów zaszczepionych poza kolejnością

Morawiecki komentuje sprawę celebrytów zaszczepionych poza kolejnością. W ubiegłym tygodniu przekazano, że Warszawski Uniwersytet Medyczny niezależnie od dawek szczepionki Pfizera i BioNTech przeznaczonych dla grupy zero, otrzymał dodatkowe 450 dawek od Agencji Rezerw Materiałowych. Jednak pod warunkiem wykorzystania ich do końca 2020 roku.

Czas uciekał nieubłagalnie w związku z czym zaszczepiono 300 pracowników WUM oraz 150 osób z grona rodzin pracowników, pacjentów. Szczepieniu poddani zostali także celebryci i gwiazdy pierwszych stron gazet. Osoby te twierdzą, że mają zostać ambasadorami akcji promującej szczepienia.

Wśród zaszczepionych znaleźli się między innymi Krystyna Janda, jej były mąż, córka i znajomi oraz Leszek Miller. Co ciekawe osoby, które znane są z krytykowania obecnej władzy, zgodnie twierdzą, że zgodziły się firmować swoimi nazwiskami Narodowy Program Szczepień. Jednak okazuje się, że gwiazdy nie widza w tym nic złego. Nawet Leszek Miller pochwalił się w Internecie zaświadczeniem o przyjęciu pierwszej dawki.

Skandal szczepionkowy był nieunikniony. Okazało się także, że bez kolejki zaszczepionych zostało również kilku lokalnych działaczy Prawa i Sprawiedliwości, jawnie wykorzystując swoją pozycję i wpływy.

Wypowiedź premiera nie pozostawia złudzeń

Premier Mateusz Morawiecki, który mimo tego, że wyraził chęć poddania się szczepieniu w pierwszym możliwym terminie, cierpliwie czeka na swoją kolej. W rozmowie z Polską Agencją Prasową wyciągnięcie surowych konsekwencji.

Informacje medialne o znanych osobach m.in. ze świata kultury i polityki, które zaszczepiły się poza kolejnością to prawdziwy skandal. Nie ma żadnego uzasadnienia dla łamania zasad. Każda dawka szczepionki przekazana z naruszeniem harmonogramu to dawka, której może zabraknąć osobom najbardziej potrzebującym. Tak samo jest z placówkami, które dopuściły do tego procederu.  Reguły są jasne dla wszystkich – takie same dla zwykłych obywateli, jak dla aktorów, polityków czy dziennikarzy. Każdy przypadek nadużycia zostanie wyjaśniony, a osoby odpowiedzialne powinny zostać ukarane.

Zobacz także na Widal.pl

Lód na Morskim Oku załamał się pod spacerującymi po nim turystami! Kilka osób wpadło do wody

Lód na Morskim Oku załamał się pod spacerującymi po nim turystami. Tatrzański Park Narodowy już kilka dni temu ostrzegał przed trudnymi warunkami w Górach. Wiele turystów jednak zbagatelizowało te ostrzeżenia.

Kamil Stoch triumfuje! Polski skoczek prowadzi w Turnieju Czterech Skoczni

Kamil Stoch triumfuje! Dzisiejsza niedziela jest z pewnością jedną z lepszych w życiu skoczka. Nie dość, że Stoch wygrał konkurs to jeszcze prowadzi w Turnieju Czterech Skoczni.

Kto wystąpi na gali Najmana? Bonus BGC odrzucił propozycję walki!

Zastanawiacie się kto wystąpi na gali Marcina Najmana? “EL Testosteron” zorganizuje galę MMA-VIP zaplanowaną na dzień 13 lutego. Dla 41-letniego Najmana ma to być pożegnalna impreza, na której wejdzie do klatki po raz ostatni w karierze.