Widal.plSpołeczeństwoMłody policjant zginął na służbie. Zabójcy wlekli go za samochodem

Młody policjant zginął na służbie. Zabójcy wlekli go za samochodem

Młody policjant próbował zapobiec kradzieży quada przez 3 nastolatków. Mężczyzna zginął w tragicznych okolicznościach chcąc wypełnić swoją posługę. Nastolatkowie wlekli ciało policjanta za jadacym samochodem.

Tragiczna śmierć 28-letniego policjanta wstrząsnęła całym krajem. Czy musiało dojść do tej strasznej tragedii?

Młody policjant zginął wleczony za samochodem

Młody policjant zginął na służbie. Do tragicznej sytuacji doszło w sierpniu 2019 roku w Wielkiej Brytanii. Policjant był na służbie. Podczas jej trwania 3 młodych chłopaków chciało ukraść quada.

Andrew Harper od razu ruszył w stronę złodziei aby zapobiec kradzieży. Policjant dotarł do samochodu, na którym złodzieje umieścili pojazd. Stanął na pętli liny holowniczej, która niespodziewanie się zacisnęła. Nastolatkowie wlekli ciało policjanta przez ponad 2 kilometry. 28-latek zmarł w wyniku poniesionych obrażeń. Miesiąc przed śmiercią policjant wziął ślub i zaczął nowe życie.

Trzech nastolatków śmiało się ze śmierci policjanta podczas procesu

Za śmierć policjanta odpowiedzialność ponoszą 19-letni Henry Long, który kierował uciekającym pojazdem, 18-letni Jessie Cole i jego rówieśnik, Albert Bowers. Mężczyźni oczywiście stanęli przed wymiarem sprawiedliwości.

Według prokuratora nastoletni złodzieje, doskonale zdawali sobie sprawę, z tego, że ciągną za samochodem policjanta. Jednak ich obrońcy cały czas podkreślali, że nie mogli tego przewidzieć.

Mimo wszystko to jednak zachowanie złodziei jest najbardziej bulwersujące. Mężczyźni są odpowiedzialni za śmierć młodego policjanta, jednak żaden z nich nie wyraził skruchy. Podczas procesu natomiast cały czas śmiali się i żartowali.

Co jest jeszcze bardziej szokujace nastolatkiwie zostali uznani za winnych spowodowania śmierci jednak nie za winnych zabójstwa policjanta.

Wdowa napisała list do premiera Borisa Johnsona

Wyrok jaki zapadł w tej sprawie wciąż budzi wiele kontrowersji. Chłopak kierujący pojazdem został skazany na 16 lat więzienia, a pasażerowie Cole i Bowers na tylko 13.  Te kary zbulwersowały mieszkańców Wielkiej Brytanii tym bardziej, przez wzgląd na zachowanie złodziei.

Żona zmarłego, która owdowiała zaledwie miesiąc po ślubie nie może się pogodzić z tym, że nastolatkowie nie odpowiedzieli za zabójstwo jej męża. Kobieta zwróciła się do premiera Borisa Johnsona, aby poprosić o ponowne rozpatrzenie sprawy.

Według wielu osób nie jest możliwe, żeby złodzieje przez ponad 2 kilometry nie zdawali sobie sprawy, że ciągną za sobą ciało policjanta i jakie będą tego skutki.

Zobacz także na WIDAL.pl

Agnieszka Woźniak-Starak wraca do telewizji? Tajemnicze zdjęcia

Agnieszka Woźniak-Starak to jedna z najpopularniejszych polskich dziennikarek. Znana jest przede wszystkim z prowadzenia programów rozrywkowych w stacji TVN. Jednak po tragicznej śmierci swojego męża usunęła się w cień.

Obietnice wyborcze pozostaną obietnicami. PiS zawodzi swoich wyborców

Obietnice wyborcze pozostaną obietnicami. Prawo i Sprawiedliwość wycofuje się ze składanych obietnic wyborczych. Mimo, że od wyborów minął dopiero miesiąc, już wiadomo, że założenia planu wyborczego nie zostaną zrealizowane.

TikTok zakazany?

TikTok może być zakazany w USA? Prezydent Donald Trump powiedział w piątek wieczorem, że zakazuje działania popularnej krótkiej aplikacji wideo TikTok w Stanach Zjednoczonych. Odrzucił potencjalną umowę na zakup aplikacji przez Microsoft od chińskiej firmy macierzystej.