Widal.plPolitykaTikTok zakazany? Donald Trump ma już swój plan

TikTok zakazany? Donald Trump ma już swój plan

TikTok może być zakazany w USA? Prezydent Donald Trump powiedział w piątek wieczorem, że zakazuje działania popularnej krótkiej aplikacji wideo TikTok w Stanach Zjednoczonych. Odrzucił potencjalną umowę na zakup aplikacji przez Microsoft od chińskiej firmy macierzystej.

Trump powiedział, że mógłby użyć nadzwyczajnych uprawnień gospodarczych lub zarządzenia wykonawczego. Nie jest jasne, jak taki nakaz będzie wyglądał i jakie wyzwania prawne mogą mu się przydarzyć.

TikTok zakazany w USA

TikTok był tematem wypowiedzi Donalda Trumpa na pokładzie Air Force One.

Jeśli chodzi o TikTok, to zabraniamy im dostępu do Stanów Zjednoczonych

– stawia sprawę jasno prezydent USA.

Posunięcie to ma na celu rozwianie obaw decydentów, że TikTok będący własnością Chin może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego Stanów Zjednoczonych

Rząd USA przeprowadza przegląd bezpieczeństwa narodowego w aplikacji i przygotowuje się do wydania politycznej rekomendacji Trumpowi, powiedział dziennikarzom w Białym Domu Sekretarz Skarbu Steven Mnuchin.

Aplikacja jest obecnie bardzo popularna

Popularność aplikacji wzrosła w Stanach Zjednoczonych i innych krajach zachodnich, stając się pierwszą chińską platformą mediów społecznościowych, która zyskała znaczną popularność wśród użytkowników spoza swojego kraju. Według firmy analitycznej Sensor Tower pobrano ją 315 milionów razy w ciągu pierwszych trzech miesięcy tego roku. To więcej kwartalnych pobrań niż jakakolwiek inna aplikacja w historii.

Krytycy TikTok martwią się, że dane, które gromadzi o swoich amerykańskich użytkownikach, mogą trafić w ręce chińskiego rządu. Władze aplikacji zapewniają, że przechowuje swoje dane poza Chinami i że oprze się wszelkim próbom przejęcia informacji przez Pekin.

Zobacz także:

Testy na koronawirusa za darmo dla posłów! Reszta Polaków musi za nie płacić?

Nasi przedstawiciele w parlamencie pomimo bardzo wysokich zarobków mogą liczyć na kolejne przywileje. Tym razem każdy chętny poseł będzie mógł przebadać się na obecność koronawirusa całkowicie bezpłatnie.

Matka dźgnęła nożem 1,5 roczne dziecko. Co ją do tego skłoniło?

Matka dźgnęła nożem 1,5 roczne dziecko. Chłopiec walczy o życie w szpitalu. Dziecko ma poważną ranę ciętą szyi.

Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy na prezydenta RP: kto odmówił przyjścia?

Już 6 sierpnia odbędzie się zaprzysiężenie Andrzeja Dudy na prezydenta RP na kolejną kadencję. Kancelaria Prezydenta rozesłała zaproszenia na tę uroczystość. Kto odmówił obecności?