Widal.plKoronawirusKrynica-Zdrój i wielkie protesty? Mieszkańcy wyjdą na ulicę?

Krynica-Zdrój i wielkie protesty? Mieszkańcy wyjdą na ulicę?

Krynica-Zdrój i wielkie protesty? W domach zdrojowych w Krynicy Zdrój miałyby powstać izolatoria dla chorych na koronawirusa. Szykuje się wielki protest, gdyż mieszkańcom się to nie podoba.

W wielu miejscach w Polsce powstają izolatoria dla chorych na koronawirusa. Aż 3 z nich mają powstać w Krynicy Zdrój, uzdrowisku w województwie małopolskim. Mieszkańcy obawiają się, że działania władz doprowadzą do powolnego końca uzdrowiska, bo przecież turyści nie będą chcieli przyjeżdżać do miejsca gdzie leczy się COVID -19.  Ich miejsce wyznaczył wojewoda małopolski, a za ich funkcjonowanie będą odpowiedzialne szpitale w Krynicy i w Nowym Sączu.

W Polsce powstały już pierwsze tego typu ośrodki. W Hotelu Wieniawa we Wrocławiu będą przebywać chorzy, u których COVID-19 ma łagodny przebieg.

To bezprecedensowa decyzja w skali całego kraju. W małej miejscowości utworzonych zostanie aż pięć izolatoriów, choć na razie nie mamy u siebie ani jednego przypadku zarażenia koronawirusem.

– skomentował burmistrz Krynicy – Zdroju.

Krynica-Zdrój i wielkie protesty

Krynica-Zdrój i wielkie protesty? Wszystko na to wskazuje. Miasteczko to to jedno z najprężniej rozwijających się uzdrowisk w Polsce. Posiada bardzo rozbudowaną bazę noclegową, oraz dużo atrakcji dla turystów spragnionych pięknych widoków oraz pieszych wycieczek. Nie dość, że miasto zostało sparaliżowane przez koronawirusa – pozamykane hotele, restauracje i usługi, to po powolnym powrocie do rzeczywistości, byłoby bardzo duży problem, aby kuracjusze przekonali się do miejsca w którym znajdują się izolatoria. Na dodatek, w bliskim sąsiedztwie Krynicy Zdrój znajduję się kilka mniejszych miejscowości, które także słyną z rozbudowanej bazy turystycznej. Wybór uzdrowiska na izolatoria, tym bardziej dziwi, że w mieście tym nie odnotowano ani jednego przypadku zakażenia COVID-19.

Koronawirus w Polsce

Na tą chwilę mamy w Polsce 8742 potwierdzonych przypadków koronawirusa z czego 347 osób zmarło. Ministerstwo również podało, że w ciągu ostatniej doby wykonano ponad 13,3 tys. testów na obecność COVID-19 . Łącznie przeprowadzono 192 tysięcy 960 takich testów.