Widal.plKoronawirusKoronawirus w sejmie! Kandydat na prezydenta RP zarażony?

Koronawirus w sejmie! Kandydat na prezydenta RP zarażony?

Koronawirus w sejmie! Bardzo możliwe, że śmiercionośny wirus z Wuhan dotarł do sejmu! Jeden z wicemarszałków sejmu wywodzący się z PSL jest na kwarantannie. Kandydat na prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Władysław Kosiniak-Kamysz musiał zostać poddany badaniom.

Niepokojącą informację o możliwym zarażeniu w sejmie podał portal Onet.pl. Wyniki testów na obecność COVID-19 są już znane!

Koronawirus w sejmie!

Wszystko zaczęło się od wykrycia koronawirusa u sekretarki wicemarszałka Sejmu Piotra Zgorzelskiego z PSL.

Zgorzelski wysłał oświadczenie, w którym przyznał, że otrzymał informację o zarażeniu się koronawirusem sekretarki z Kamcelarii Sejmu. Była ona zatrudniona w jego gabinecie. Zgorzelski został skierowany na przymusową kwarantannę.

U polityka przeprowadzono także test na obecność koronawirusa SARS-CoV-2. Badanie przeszedł także kandydat Koalicji Polskiej na urząd Prezydenta RP Władysław Kosiniak-Kamysz.

Zgorzelski poinformował także, że miał negatywny wynik testu na obecność koronawirusa. Wszyscy pracownicy pozostający w bliskich relacjach służbowych ze Zgorzelskim zostali poddani badaniu na obecność wirusa SARS-CoV-2.

Koronawirus w Polsce

Poznaliśmy poranny raport z 12 maja na temat koronawirusa w Polsce od Ministerstwa Zdrowia. Na ten moment 2658 osób jest hospitalizowanych, to o 110 pacjentów mniej niż wczoraj. 100 tysięcy 784 osób jest poddanych kwarantannie, ta liczba niewiele się zmniejszyła w stosunku do wczoraj. Ponad 17 tysięcy ludzi pozostaje poddanych nadzorem epidemiologicznym. Liczba osób wyzdrowiałych wzrosła do 5698. To wzrost o ponad 200 w stosunku do wczoraj.

Mamy 235 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (204), dolnośląskiego (7), wielkopolskiego (6), pomorskiego (4), lubelskiego (3), zachodniopomorskiego (3), świętokrzyskiego (3), warmińsko-mazurskiego (2), opolskiego (2), małopolskiego (1). Z przykrością informujemy o śmierci 16 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 92-K, 90-K Wolica, 96-K, 90-K, 93-K Poznań, 74-K Starachowice, 67-K, 68-M Tarnowskie Góry, 82-K Racibórz, 71-M, 76-K Tychy, 51-K, 98-K Grudziądz, 93-K, 87-K, 79-K Zgierz. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące. Liczba zakażonych koronawirusem: 16 561/827 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Zobacz także:

Czy można szybko przebadać się na COVID-19?

Istnieją testy dzięki którym wynik otrzymamy po 10 minutach. Amerykanie ostatnio oficjalnie zatwierdzili taki test.

Kto jeszcze wziął udział w #hot16challenge2

Z polityków w akcji wziął udział Janusz Korwin-Mikke. Zszokował wszystkich swoim wystąpieniem.