Widal.plKoronawirusNowe testy na koronawirusa! Wynik w 15 minut!

Nowe testy na koronawirusa! Wynik w 15 minut!

Pojawiły się nowe testy na koronawirusa! Znacznie przyspieszą one diagnozę, bowiem wynik badania na obecność wirusa SARS-CoV 2 będzie można uzyskać już w 15 minut!

Nowe testy zostały zatwierdzone przez Amerykańską Agencję Kontroli Leków i Żywności (FDA). Są to testy antygenowe opracowane przez koncern Quidel Corporation. Badanie na obecność koronawirusa tą nową metodą będzie odbywało się poprzez pobranie wymazu z nosa.

Nowe testy na koronawirusa!

W tej chwili jedynym sposobem na wykrycie koronawirusa w organizmie jest przebadanie wymazu z nosa pod kątem materiału genetycznego samego wirusa SARS-CoV 2. Jest to bardzo dokłada metoda, ale wiąże się z wielogodzinnym oczekiwaniem na wynik. Inaczej ma być w przypadku stosowania nowych testów!

Te mają polegać na wykrywaniu najwcześniejszych śladów koronawiursa SARS CoV-2, zamiast samego jego kodu genetycznego. Wyniki testów mają być dostępne już w 15 minut. Na razie jednak nie wiadomo dużo na temat jego skuteczności i wprowadzania w błąd badanych.

Koronawirus na świecie

Na całym świecie ciągle wzrasta liczba zachorowań na COVID-19. Od czasu wybuchu pandemii w grudniu 2019 roku do tego momentu zarażonych jest już ponad 4 miliony, a śmierć poniosło ponad 270 tysięcy ludzi. Największe spustoszenie koronawirus sieje w Europie.

Na naszym kontynencie zarażeń koronawirusem jest ponad 1,5 miliona. Najwięcej przypadków w Europie jest w Hiszpanii (ponad 260 tysięcy zarażeń), Włoszech (217 tysięcy), Wielkiej Brytanii (211 tysięcy), Francji (176 tysięcy) i Niemczech (170 tysięcy). Polska jest jednym z tych krajów, w którym skutki pandemii nie są tak tragiczne. W naszym kraju stwierdzono ponad 15 tysięcy zakażeń SARS-CoV 2.

Drugim kontynentem najbardziej dotkniętym koronawirusem jest Ameryka Północna. W samych Stanach Zjednoczonych stwierdzono ponad 1,3 miliona zachorowań. A Ameryce Łacińskiej pandemia dopiero wkracza w swój szczyt. Tam zarażeń jest ponad 250 tysięcy.

Czy praca zdalna jest dla nas korzystna?

Istnieją plusy i minusy. Może się to dla nas wiązać z poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi.

Jak wygląda sytuacja z koronawirusem w Polsce?

Pandemia trwa w najlepsze. Dzisiaj w naszym kraju odnotowaliśmy kolejne przypadki zakażeń.