Widal.plPolitykaGrzegorz Braun wsparł protest. Dantejskie sceny w Warszawie

Grzegorz Braun wsparł protest. Dantejskie sceny w Warszawie

Grzegorz Braun to znany reżyser, ale obecnie również znany poseł prawicowej partii Konfederacja. Od dawna polityk atakuje koalicję rządzącą za jej decyzje odnośnie koronawirusa. Teraz wsparł protestujących od dwóch dni przedsiębiorców.

Protesty cały czas próbuje powstrzymać policja, powołując się na obostrzenia związane z koronawirusem. Protestujący nie mają maseczek i nie zachowują należytej odległości. W związku z tym policjanci uznają to za podstawę do rozwiązania zgromadzenia.

To był drugi dzień protestów przedsiębiorców

Pierwszy protest przedsiębiorców w Warszawie odbył się przedwczoraj. Protestujący blokowali rondo Dmowskiego samochodami, następnie udali się pieszo obok sejmu i kancelarii premiera. Tam rozbili „miasteczko” z namiotów i chcieli koczować przed siedzibą szefa rządu. Interweniowała policja i aresztowała ponad 30 osób. Większość z obecnych otrzymała kary sanitarne za nieprzestrzeganie obostrzeń rządowych.

Ludzie zachowywali się spokojnie. Każdy, kto brał udział w strajku, a chciał opuścić otoczone miejsce, był spisywany przez policję i odchodził. Nie widziałam żadnych agresywnych zachowań ani zaczepek pod adresem policjantów

– relacjonowała reporterka TVN 24. Mowa tu o zachowaniu protestujących przed rozbiciem namiotów pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów.

Protestujący protestowali przeciw zamrożeniu gospodarki. Krytykowali również tarczę antykryzysową, która nie objęła wszystkich firm.

Grzegorz Braun wsparł protestujących

Wydarzenia z dnia wcześniejszego nie miały wpływu na determinację protestujących. W piątek w okolicach Pałacu Kultury i Nauki pojawiło się ich jeszcze więcej. Tym razem nie było już samych przedsiębiorców, spontanicznie przyłączali się do nich zwykli obywatele. Jedynym politykiem obecnym na proteście był poseł Konfederacji, Grzegorz Braun.

Poseł postanowił wesprzeć protestujących i ratował ich przed interwencją policji. Krzyczał, że wszyscy zgromadzeni są jego asystentami społecznymi i mundurowi nie mają prawa ich aresztować. Grzegorz Braun apelował do rozsądku funkcjonariuszy: “Co wy robicie, panowie policjanci?!”.

Akcję opisała również partia na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.

W centrum Warszawy odbył się kolejny #StrajkPrzedsiębiorców. Władza podobnie jak wczoraj chciała manifestację spacyfikować. Co zrobił nasz poseł Grzegorz Braun? Wszedł do środka demonstracji i zrobił wszystkich protestujących… swoimi asystentami społecznymi! Wszystko po to, aby jak najmocniej chronić obywateli, których zaczęła atakować policja. Zachowanie funkcjonariuszy, działających na zlecenie władzy, było skandaliczne. Nasz poseł całym sobą stanął w obronie strajkujących Polaków, którzy walczą o byt swój i swoich rodzin, a rządzący ich lekceważą i pacyfikują.

https://www.facebook.com/KONFEDERACJA2019/videos/229804491780893/
Wybory prezydenckie 2020 na przełomie czerwca i lipca?

Taki termin wyjawiła wicepremier. Czy już za niecałe dwa miesiące wybierzemy prezydenta?

Czy cisza wyborcza będzie obowiązywać?

Od wczoraj krąży opinia, że cisza wyborcza powinna zgodnie z prawem obowiązywać w ten weekend. PKW postanowiło wyjaśnić tę kwestię.

Jak wygląda sytuacja z koronawirusem w Polsce?

Wciąż bez zmian. Ministerstwo podało pierwszy poranny raport.