Widal.plKoronawirusKoronawirus w Polsce. Kolejne zarażenia i zgony

Koronawirus w Polsce. Kolejne zarażenia i zgony

Koronawirus w Polsce. Poranny raport z dnia 11 maja nie napawa optymizmem. Poznaliśmy liczbę nowych zakażeń oraz zgonów. Jedno jest pewne, pandemia COVID-19 w naszym kraju trwa w najlepsze.

W powodu pandemii mamy w naszym kraju wiele obostrzeń. Rząd w tej chwili znosi kolejne zakazy i planuje jak Polacy będą funkcjonować w dobie pandemii koronawirusa.

Koronawirus w Polsce. Poranny raport z dnia 11 maja

Ministerstwo Zdrowia opublikowało poranny raport z dnia 11 maja. Dane mówią o kolejnych 210 zarażonych oraz kolejnych 3 zmarłych. Jak podaje ministerstwo, do dzisiaj w Polsce zaraziło się ponad 16 tys osób, z czego ponad 800 zmarło.

Mamy 210 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (142), wielkopolskiego (25), dolnośląskiego (16), małopolskiego (14), opolskiego (5), pomorskiego (4), kujawsko-pomorskiego (3), zachodniopomorskiego (1).

Z przykrością informujemy o śmierci 3 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 93-K Bolesławiec, 92-K Poznań, 68-K Łańcut. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem: 16 206/803 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Dzienny raport koronawirusa w Polsce z wczoraj

Wczorajszy raport dzienny koronawirusa w Polsce nie był zbyt optymistyczny. W pierwszym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 170 przypadkach i 6 ofiar śmiertelnych. W drugim komunikacie poinformowano o 175 zakażeniach i 9 zgonach. Daje to łączny bilans dnia na poziomie 345 przypadki zakażeń i 15 ofiar śmiertelnych.

Mamy 175 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (108), mazowieckiego (26), dolnośląskiego (23), łódzkiego (12), małopolskiego (2), opolskiego (2), zachodniopomorskiego (1) i wielkopolskiego (1). Z przykrością informujemy o śmierci 9 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 93-K, 76-K Wolica, 92-K, 87-K Gdańsk, 93-M, 89-K Racibórz, 78-M Kędzierzyn-Koźle, 56-M, 86-K Poznań. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące. Liczba zakażonych koronawirusem: 15 996/800 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Co się dzieje u nas w polityce?

W związku z wyborami prezydenckimi dzieje się w naszym kraju bardzo dużo. Jednym z najgorętszych tematów był konflikt Jarosława Kaczyńskiego z Jarosławem Gowinem.

Czy w związku z koronawirusem wiele ludzi straci prace?

Zapewne już tak się stało, ale może być jeszcze gorzej. Największa fala bezrobocie ma uderzyć w nas w wakacje.

Kiedy polecimy samolotem?

Linie lotnicze ponownie otwierają się na świat. Nie jest to jednak pewne, że będziemy mogli podróżować swobodnie.