Widal.plJarosław KaczyńskiJarosław Kaczyński o konflikcie z Jarosławem Gowinem

Jarosław Kaczyński o konflikcie z Jarosławem Gowinem

Jarosław Kaczyński zazwyczaj nie jest bardzo aktywny w mediach i niechętnie udziela wywiadów. Zdecydował się jednak uchylić rąbka tajemnicy i opowiedzieć o niuansach konfliktu z obozem Jarosława Gowina. Prezes PiS uspokaja, że sytuacja wcale nie jest zła.

Jarosław Kaczyński udzielił wywiadu “Gazecie Polskiej”, w której tonuje nastroje i twierdzi, że koalicja jest niezagrożona.

Jarosław Kaczyński uspokaja

Duży wywiad z Prezes PiS pojawi się w gazecie już w poniedziałek, ale fragmenty ujawnił już portal niezalezna.pl.

Rządy Zjednoczonej Prawicy realnie zmieniają Polskę na lepsze, każda z frakcji tworzących naszą formację musi mieć to zawsze w tyle głowy. Mamy swe skrzydło dość radykalne, ale mamy też drugie – umiarkowane, czy wręcz bardzo umiarkowane, którego przedstawicielem jest Jarosław Gowin. Tarcia między nami nie są, jak sądzę, niczym nowym. Dochodziło do nich w przeszłości, choćby podczas uchwalania reformy sądownictwa.

– wyjaśnia Jarosław Kaczyński.

Ta formuła obozu Zjednoczonej Prawicy, choć niekiedy jest problematyczna, jest także źródłem naszego sukcesu. I o tym nie możemy zapominać.

– stwierdził prezes PiS.

Różnorodność siłą Zjednoczonej Prawicy

Zdaniem prezesa PiS ta różnorodność w obozie Zjednoczonej Prawicy stanowi o jej sile i dzięki niej mogą się poszczycić tak dużym poparciem.

Właśnie dzięki różnorodności spojrzeń, różnorodności opinii jesteśmy w stanie odnosić zwycięstwa, a przez to sprawować władzę, kontynuować marsz, podczas którego zmieniamy Polskę

Kaczyński jest pewien, że w niezmienionej formie dalej będą rządzić Polską.

Rządy Zjednoczonej Prawicy realnie zmieniają Polskę na lepsze. Każda z frakcji tworzących naszą formację musi mieć to zawsze w tyle głowy. Mam nadzieję, iż tak właśnie będzie

Jednak według nieoficjalnych informacji, Zbigniew Ziobro próbował doprowadzić do zerwania koalicji z Porozumieniem Gowina. Tak twierdzi m.in. dziennikarz Onetu Andrzej Stankiewicz.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński poważnie rozważał zerwanie porozumienia z Jarosławem Gowinem i przeprowadzenie korespondencyjnych wyborów prezydenckich za dwa tygodnie. Kaczyńskiego do starcia z Gowinem popychał Zbigniew Ziobro. Według naszych informacji, Ziobro przekonywał, że w razie usunięcia Gowina i jego ludzi z koalicji jest w stanie zapełnić tę lukę, przyciągając do swej partii nowych posłów, głównie z Konfederacji.

Wybory prezydenckie 2020 na przełomie czerwca i lipca?

Taki termin wyjawiła wicepremier. Czy już za niecałe dwa miesiące wybierzemy prezydenta?

Grzegorz Braun wspiera strajk przedsiębiorców?

Poseł Konfederacji pojawił się na proteście. Pomagał protestującym, których chcieli aresztować policjanci.