Widal.plKoronawirusKoronawirus w Polsce. Duża liczba ofiar na początek majowego weekendu

Koronawirus w Polsce. Duża liczba ofiar na początek majowego weekendu

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia właśnie opublikowało pełny raport dzienny z dzisiejszego dnia. Poznaliśmy ilość zakażonych oraz liczbę zgonów. Dane nie napawają optymizmem.

Pandemia koronawirusa w Polsce trwa w najlepsze. Z dnia na dzień dowiadujemy się o nowych przypadkach a tendencja zakażeń wcale nie maleje. W porównaniu do innych krajów europy jest u nas jednak w miarę dobrze. Jest to spowodowane na pewno szybkim wprowadzeniem restrykcji, które powoli zostają zniesione.

Koronawirus w Polsce – 30 kwietnia

Poranny raport nie napawał do optymizmu, Ministerstwo podało wtedy, że mamy 141 nowych przypadków śmiercionośnej choroby. Z powodu zakażenia zmarły też cztery dodatkowe osoby.

W popołudniowym raporcie Ministerstwo przekazało, że mamy kolejne 159 przypadków zarażenia. Co daje łącznie 300 przypadków na dzień 30 kwietnia. W raporcie Ministerstwo przekazało też, że zmarło kolejne 16 osób, co w dziennym bilansie daje nam aż 20 zgonów!

Mamy 159 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (42), dolnośląskiego (37), mazowieckiego (25), małopolskiego (19), łódzkiego (18), zachodniopomorskiego (9), wielkopolskiego (5), podlaskiego (2), świętokrzyskiego (1) i podkarpackiego (1).

Z przykrością informujemy o śmierci 16 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 67-M Tychy, 80-K Bytom, 78-M Gdańsk, 68-K Wrocław, 85-K Płock, 91-K Radom, 73-K, 93-K, 78-K, 87-K, 64-M Warszawa, 93-M Wolica, 49-M, 65-M Zgierz, 81-M, 90-K Radomsko.

Poranny raport koronawirusa w Polsce – 30 kwietnia

Poznaliśmy poranny raport COVID-19 w Polsce od Ministerstwa Zdrowia. Na ten moment 3012 osób jest hospitalizowanych, to o 20 pacjentów więcej niż wczoraj. 88 tysięcy 265 osoby jest poddanych kwarantannie, ta liczba zmniejszyła się o niecały tysiąc. Ponad 18 tysięcy ludzi pozostaje poddanych nadzorem epidemiologicznym. Liczba osób wyzdrowiałych wzrosła do 3236. To wzrost o prawie 200 w stosunku do wczoraj.

Mamy 141 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (78), wielkopolskiego (21), zachodniopomorskiego (7), kujawsko-pomorskiego (7), dolnośląskiego (6), podlaskiego (6), pomorskiego (4), opolskiego (4), świętokrzyskiego (3), małopolskiego (2), warmińsko-mazurskiego (2), lubelskiego (1). Z przykrością informujemy o śmierci 4 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 72-K, 75-M Racibórz, 85-M Tychy, 86-K Poznań. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące. Liczba zakażonych koronawirusem: 12 781/628 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Czy wybory odbędą się w trybie korespondencyjnym?

Cały czas nie poznaliśmy decyzji władz. Póki co towarzyszą temu tylko skandale.

Czy Radio Maryja przetrwa koronawirusa?

Jakiś czas temu ojciec Tadeusz Rydzyk informował, że jest bardzo ciężko. Udało mu się jednak wprowadzić do swojego sklepu nowe produkty, których sprzedaż bije rekordy.

Co słychać u Dody?

Doda udzieliła ostatnio wywiadu Ibiszowi. Narzekała, że ciężko jej się żyje w dobie pandemii koronawirusa.