Widal.plTadeusz RydzykKolejne ministerstwa dotują o. Rydzyka. W grę wchodzą wielkie pieniądze!

Kolejne ministerstwa dotują o. Rydzyka. W grę wchodzą wielkie pieniądze!

Ministerstwa dotują o. Rydzyka. Na kwotę około 240 mln zł szacuje się dofinansowania, jakie ministerstwa i podległe rządowi instytucje wpłaciły na działalność ojca Tadeusza Rydzyka – twórcy Telewizji „Trwam” i Radia Maryja. Na światło dzienne wychodzą kolejne umowy, na podstawie których resorty wpłaciły redemptoryście ogromne kwoty z pieniędzy podatników.

W zeszłym roku nadawca Telewizji Trwam, Fundacja Lux Veritatis, wraz z powiązanymi z Rydzykiem Fundacją Nasza Przyszłość i spółką Bonum łącznie otrzymały od państwa 903,2 tys. zł dopłat do wynagrodzeń z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. Pieniądze pochodziły z pierwszej tarczy antykryzysowej, uchwalonej w związku z wiosennym lockdownem.

Ministerstwa dotują o. Rydzyka

Przede wszystkim, sprawą zajął się senator Krzysztof Brejza, któremu informacji udzieliło Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii. Zgodnie z udzieloną mu odpowiedziom w maju 2020 r. Lux Veritatis uzyskała 335,7 tys. zł. W lipcu spółka Nasza Przyszłość otrzymała 27,7 tys. zł, a Bonum – 539,8 tys. Zł.

Ponadto, dziennik „Fakt” uzyskał dostęp do odpowiedzi przedstawicieli ministerstw na interpelacje poselskie. Z owej korespondencji wynika, że tylko w 2020 r. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przekazało fundacji o. Rydzyka Lux Veritatis ponad 100 tys. złotych. Wyszło na jaw, że Ministerstwo Rodziny przekazało środki w 2020 r. fundacji Lux Veritatis, w której zasiada redemptorysta. W związku z tym, ministerstwo podpisało umowę z Bonum Sp. z o. o., która reprezentowała Fundację Lux Veritatis jako Biuro Reklamy TV TRWAM. Umowa dotyczyła zakupu czasu antenowego na emisję spotów informacyjnych pt. „Wspieraj Seniora” w dniach od 23 października do 4 listopada 2020 roku. Tak sytuację wyjaśnia wiceminister rodziny Stanisław Szwed w odpowiedzi na interpelację poselską.

W ostatnich trzech latach Ministerstwo Spraw Zagranicznych wsparło duchownego łączną kwotą 302,5 tys. zł. W 2018 r. resort zapewnił wpłacił Lux Veritatis 180 tys. zł na reportaże w wersji polskiej i angielskiej dot. rotmistrza Witolda Pileckiego. Rok później 24 tys. zł poszło na udostępnienie danych historycznych dot. postaw Polaków wobec Żydów w czasie II WŚ. W 2020 r. MSZ wsparło fundacje kwotą 98,5 tys. zł celem wydania periodyku „Pamięć i Tożsamość – kwartalnik historyczny”.

Kiedy to wszystko zsumować, okazuje się, że sumy są szokujące. Instytucje publiczne przeznaczyły na działalność ojca Tadeusza Rydzyka już ponad ćwierć miliarda złotych. A to może nie być cała kwota. Wysyłam zapytania nie tylko do resortów, ale także do spółek państwowych o to, czy finansują działalność ojca Rydzyka. One jednak nie chcą udzielić mi odpowiedzi. Nie odpuszczę. – powiedział Faktowi poseł Adam Szłapka z Koalicji Obywatelskiej.

Co jeszcze na WIDAL.PL?

Prezenterka TVP wystąpiła na wizji z serduszkiem WOŚP. Chciano ją za to zwolnić!?

Prezenterka TVP wystąpiła na wizji z serduszkiem WOŚP. Noszenie serduszka, które jest jednym z najpopularniejszych symboli w naszym kraju wydaje się być całkowicie normalne. Okazuje się, jednak że nie dla wszystkich i nie w każdym miejscu.

Schronisko Smaków zakończyło współpracę z Magdą Gessler. Padły poważne zarzuty wobec restauratorki

Schronisko Smaków zakończyło współpracę z Magdą Gessler. Restauracja zlokalizowana w Bukowinie Tatrzańskiej, która była promowana przez najpopularniejszą polską restauratorkę podjęła poważną decyzję.

Minister chce odchudzać dzieci, zwłaszcza dziewczynki, ponieważ “TU JEST WIĘKSZY PROBLEM”

Minister chce odchudzać dzieci. Przemysław Czarnek ma zamiar zorganizować dla uczniów dodatkowe zajęcia SKS po rezygnacji z zajęć zdalnych na rzeczy tych w szkołach. Chodzi o walkę z otyłością, zaznaczając, że „szczególnie u dziewczynek”.