Widal.plPolitykaTadeusz Rydzyk otrzymywał pieniądze od Lasów Państwowych! Za co dostał aż pół miliona złotych?

Tadeusz Rydzyk otrzymywał pieniądze od Lasów Państwowych! Za co dostał aż pół miliona złotych?

Tadeusz Rydzyk otrzymywał pieniądze od Lasów Państwowych! Co więcej pieniądze otrzymywały także firmy związane z redemptorystą.

Jak wynika z ustaleń tylko firma Lux Veritatis jako jedyna w całym kraju jest w stanie nakręcić film reklamowy czy zorganizować konferencję.

Tadeusz Rydzyk otrzymywał pieniądze od wielu lat

Tadeusz Rydzyk otrzymywał pieniądze od Lasów Państwowych! Toruńskiego redemptorysty nikomu nie trzeba przedstawiać. Ostatni czas jest dla duchownego wyjątkowo dobry, ponieważ władza bardzo mu sprzyjają.

Partia rządząca od razu po dojściu do władzy postanowiła odblokować wypłaty pieniędzy dla Fundacji Lux Veritatis, która jest nadawcą TV Trwam oraz udziałowcem Geotermii Toruń jednak nie tylko. Do tego Fundacja otrzymała :

  • dofinansowanie w wysokości 20 milionów złotych na prywatną szkołę Rydzyka,
  • 26 milionów na odwierty geotermalne,
  • 200 tysięcy złotych na „wzmocnienie wizerunku Polski za granicą”,
  • 140 tysięcy na „promocję czytelnictwa”,
  • 800 tysięcy złotych od Ministerstwa Spraw Zagranicznych na „promowanie polskiej dyplomacji i przywracanie pamięci o polskiej pomocy Żydom w czasie II wojny światowej”
  • 300 tysięcy od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na studia w stodole śp. ministra Szyszki.

Co więcej zgodnie z informacjami zawartymi w sprawozdaniach finansowych wynika, że Tadeusz Rydzyk co miesiąc otrzymuje aż 40 tysięcy złotych z partyjnego budżetu PiS-u, a kilkanaście ministerstw płaci mu regularne kwoty z naszych podatków.

Za co Lasy Państwowe płacą Rydzykowi?

Jak się okazało Lasy Państwowe także płaciły Rydzykowi. Zgodnie z ustaleniami senatora Koalicji Obywatelskiej, Krzysztofa Brejza, w ubiegłych 6 latach Rydzyk przez minione 6 lat otrzymał aż pół miliona złotych. Za co były te pieniądze?

Sprawozdanie Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych, ukazało, że na terenie całego kraju nikt oprócz Rydzyka nie potrafi zorganizować konferencji naukowej poświęconej polskiej wsi. Lasy Państwowe za imprezę Jeszcze Polska nie zginęła – wieś  zapłaciły mu 120 tys. zł.

Natomiast wyprodukowanie trzech odcinków programu Prosto o gospodarce w Telewizji Trwam kosztowało dwukrotnie więcej.. Za tego rodzaju projekty, m.in produkcję filmów promocyjnych, Lux Veritas otrzymała od Lasów Państwowych w sumie ponad 420 tys. zł.

Jak się okazuje firmy powiązane także czerpały nie małe korzyści.  Spółka Spes przez minione 6 lat zajmowała się publikowaniem ogłoszeń i nekrologów, za co Lasy Państwie zapłaciły jej prawie 20 tys. zł. Kolejne 20 tys. zł otrzymała Spółka Bonum za usługi gastronomiczne i noclegowe.

Także 20 tys. zł zainkasowała założona przez redemptorystę Wyższa Szkoła Kultury Medialnej i Społecznej w Toruniu, jak zostało podane w oficjalnym komunikacie za za promocję Lasów Państwowych.

Co jeszcze na WIDAL.PL?

Lidia Kopania zmasakrowała hymn Polski na gali boksu?! Według widzów pobiła Górniak

Lidia Kopania podobnie jak Edyta Górniak miała przyjemność zaśpiewać hymn Polski na ważnym sportowym wydarzeniu. Diwa Polskiej sceny zrobiła to w Korei Południowej natomiast Lidia Kopania zaśpiewała w kraju podczas Tymex Boxing Night.

Prezydent na zawodach narciarskich! Fala krytycznych komentarzy

Andrzej Duda planuje udział w charytatywnej imprezie na stokach narciarskich w Zakopanem. W Internecie zawrzało internauci nie oszczędzali gorzkich słów w stosunku do prezydenta. A jego wyjazd ponownie jest krytykowany przez opozycję.

Polscy żołnierze mają doklejone hełmy! Wszystko odkryli internauci

Polscy żołnierze mają doklejone hełmy! W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia dokumentujące ćwiczenia żołnierzy. Jednak uwagę przykuło wyposażenie, a nie wykonywane zadania. Hełmy zostały doklejone w Photoshopie. I to dość nieumiejętnie.

Najman u Kuby Wojewódzkiego – odcinek miał największą oglądalność w sezonie!

Marcin Najman w zeszłym tygodniu był u Kuby Wojewódzkiego. Odcinek z udziałem emerytowanego już pięściarza i zawodnika mieszanych sztuk walki był najchętniej oglądanym odcinkiem w nowym – 29 już sezonie talk show.