Widal.plKoronawirusKiedy kluby fitness zostaną otwarte? Padła konkretna data!

Kiedy kluby fitness zostaną otwarte? Padła konkretna data!

Kiedy kluby fitness zostaną otwarte? Wielu Polaków czeka z utęsknieniem na otwarcie klubów fitness. Niestety, w dobie pandemii koronawirusa i przyjętych przez rząd obostrzeń nie wiemy, kiedy wrócimy na siłownie i sale fitness. Jednak z inicjatywy Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw pojawiła się konkretna propozycja!

Adam Abramowicz, który piastuje wspomniane wyżej stanowisko wystosował pismo do ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, w którym zaproponował konkretną datę na powrót do działalności siłowni i klubów fitness.

Kluby fitness zostaną otwarte

W minionym tygodniu premier Mateusz Morawiecki wraz z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim przedstawili czteroetapowy plan odmrażania gospodarki. Według niego siłownie i kluby fitness otworzą się w ostatnim, IV etapie.

W I etap wejdzie w życie już 20 kwietnia. Otworzą się lasy, parki i bulwary oraz zwiększyć  limit osób w sklepach oraz w miejscach kultu religijnego (1 osoba na 15 m2) W  II etapie zaczną  funkcjonować hotele i miejsca noclegowe oraz biblioteki, muzea i galeria sztuki. Natomiast w III etapie skorzystamy już z usług fryzjerów, salonów kosmetycznych, lokalów gastronomicznych. Ruszą także imprezy sportowe z ograniczeniami do 50 osób i bez udziału publiczności, a także otworzą się żłobki i przedszkola.

Według tego planu odmrażania gospodarki najbardziej ucierpi branża fitness, salony masażu, solaria, kina i teatry, które umieszczono dopiero w IV etapie. Jego data wejścia w życie nie jest podana nawet w przybliżeniu.

Cztery etapy znoszenia ograniczeń - Lokalna24.pl - Portal ...

Apel Rzecznika MŚP do ministra zdrowia

W sobotę o branży fitness mówił Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw Adam Abramowicz, wystosował pismo do ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. W dokumencie przedstawił konkretne powody, dla których branża fitness powinna jak najszybciej wznowić swoją działalność.

Rzecznik wnioskował o wznowienie działania branży fitness już 4 maja 2020 roku. Ponadto chciał określić szczegółowe możliwości prowadzenia działalności ukierunkowanej na sauny, baseny, siłownie czy właśnie kluby fitness.

Argumentem Abramowicza jest fakt, że w Polsce istnieje około 10 tysięcy różnego rodzaju klubów o charakterze sportowo-rekreacyjnym, z których regularnie korzystają 3 miliony Polaków. Daje to zatrudnienie ponad 80 tysięcy ludziom na stanowisku trenerów, konserwatorów, recepcjonistów czy sprzątaczy. Ponadto, sport rozwija, wzmacnia układ immunologiczny, co jest niezwykle ważne w kontekście łapania różnych infekcji. Nie jest bowiem tajemnicą, że kiedy organizm ludzki pozbawimy regularnego wysiłku, to jego układ immunologiczny słabnie.